Niezbędny multitool samochodowy kierowcy!

Niezbędny multitool samochodowy kierowcy!
Redakcja Gadżetomanii

11.12.2017 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jazda samochodem to czysta przyjemność dopóki nie zdarzy się nam zdarzenie losowe. Pęknięta opona, awaria czy co najgorsze wypadek, to rzeczy z którymi każdy kierowca powinien się liczyć i być na nie przygotowany. Wożenie samej apteczki w wypadku większości z powyższych zdarzeń nie pomoże rozwiązać wszystkich problemów. Poza zestawem naprawczym do samochodu warto wozić ze sobą inne przydatne gadżety które pomogą nam w kryzysowej sytuacji. Tego typu przedmioty nazywane są multitoolami samochodowymi.

Przysłowiowa “guma” w wieczór wigilijny podczas podróży do “mamusi” popsuje humor każdej żonie i chociaż mąż z obrotu sprawy może być zadowolony to koło trzeba będzie wymienić. Jak to jednak zrobić podczas siarczystego mrozu w totalnych ciemnościach w drodze na “ranczo” mamusi jeśli nie mamy latarki? Podobnie jak poradzić sobie w sytuacji w której pęknie nam pasek klinowy podczas totalnej mgły? Jak wtedy odpowiednio dobrze oznaczyć nasze otoczenie i samochód przed innymi uczestnikami ruchu? Czy co najgorsze, jak wydostać się z samochodu kiedy zawiodą klamki? Jak wybić szybę, szczególnie że w samochodzie mamy ograniczone ruchy? Jak przeciąć pasy bezpieczeństwa?

Multitool dla kierowcy

Każdy z nas zapewne nie zakłada powyższych scenariuszy, ale niestety mogą się one stać rzeczywistością. Jak sobie wtedy poradzić? Z pomocą przyjdą nam pomysłowe gadżety od firmy Swiss Tech Tools. W ofercie tego producenta znajdziemy kilka multitooli samochodowych ale dwa szczególnie zasługują na uwagę. Co ciekawe, obserwując uważnie internet można zakupić te produkty w bardzo atrakcyjnych cenach promocyjnych, szczególnie w okresie przedświątecznym. Wydatek 25 czy 40 zł za spokój i bezpieczeństwo na pewno jest tego wart.

Podstawowy niezbędnik kierowcy

Obraz

Nazwany przez producenta ESC to 5 urządzeń w jednej małej obudowie z tworzywa. Jasny kolor pomoże odnaleźć przedmiot nawet podczas ograniczonej widoczności. Dodatkowy klips montażowy pomoże przytwierdzić narzędzie na stałe do elementów wyposażenia samochodu czy apteczki. W zestawie otrzymujemy zabezpieczone ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa dzięki czemu bez problemu oswobodzimy się w razie wypadku. Oprócz tego “na pokładzie” mamy też skuteczny zbijak do szyb, który pomoże nam stłuc szybę przy użyciu minimum siły. Dzięki temu poradzi sobie z tym każdy, również osoba starsza. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w latarkę o jasnej białej diodzie led, dzięki temu bez problemu naprawimy samochód w ciemności. Zestaw dopełnia czerwone migające światło sygnalizacyjne które możemy użyć do oznaczenia naszego samochodu podczas np. mgły. A co z naszym bezpieczeństwem w drodze do samochodu? Producent pomyślał i o tym. Urządzenie wyposażone jest w bardzo głośny alarm osobisty który z pewnością odstraszy napastnika. Jeśli dobrze poszukamy, urządzenie takie znajdziemy nawet za 25 zł np. [tu]((https://cqb.pl/multitool-kierowcy-bodygard-swiss-tech-czerwony-p-7360.html?utm_source=wp&utm_medium=artykulwp&utm_campaign=artykul).

Nieco więcej możliwości

Mutltiool na sterydach, tak można określić model XL7. Oprócz wszystkich podstawowych funkcji opisywanego powyżej modelu, wyposażony jest on dodatkowo w miernik ciśnienia w oponach. Dzięki temu zawsze na bieżąco możemy monitorować poziom ich napompowania. Urządzenie ma też wbudowany miernik bieżnika. Z tymi dodatkowymi funkcjami jesteśmy w pełni przygotowani na każdą wyprawę. Urządzenie o takich parametrach w promocyjnej cenie można znaleźć tu.

Czy warto?

Obraz

Nasze bezpieczeństwo w samochodzie jest zależne od tego jak bardzo jesteśmy przygotowani na długą i wyczerpującą podróż samochodem. Nawet mała usterka może zepsuć nam cały wypad jeśli przygotujemy się nieodpowiednio. Zakup tak kompaktowego urządzenia za kilkadziesiąt złotych może nam zaoszczędzić dużo nerwów a nawet uratować nasze zdrowie i życie. Może zamiast kupować kolejną parę skarpetek albo dezodorant, warto podarować najbliższym mały niepozorny gadżet, który będzie sobie spokojnie spoczywał w schowku i uratuje nas w najmniej oczekiwanej sytuacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)