Niezbyt zaawansowany test zaawansowanej technologii (wideo)

Panowie z portalu Gizmag postanowili w prosty, aczkolwiek dosyć oryginalny, sposób przetestować nowy wynalazek brytyjskiej myśli technologicznej. Pod młotek (dosłownie) poszły nowe ochraniacze przeznaczone do odzieży motocyklowej.

Blomedia poleca

Panowie z portalu Gizmag postanowili w prosty, aczkolwiek dosyć oryginalny, sposób przetestować nowy wynalazek brytyjskiej myśli technologicznej. Pod młotek (dosłownie) poszły nowe ochraniacze przeznaczone do odzieży motocyklowej.

Wykonane są one z materiału nazwanego d3o. Nacodzień miękki i elastyczny, jednak usztywniający się natychmiast pod wpływem uderzenia. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowej, nieznanej dotąd, technologii produkcji wykorzystującej zaawansowane materiały (cała “receptura” objęta jest ścisłą tajemnicą, niczym prom kosmiczny NASA).

Dzięki swoim właściwościom, nowe ochraniacze są cieńsze, nie krepują ruchów i nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu, jak może mieć to miejsce w przypadku “tradycyjnych”. Według zapewnień producentów są to jedne z najbardziej komfortowych elementów motocyklowej odzieży.

Jednak czy nowa, zaawansowana technologia spełnia należycie swoje zadanie i faktycznie jest w stanie ochronić przed uderzeniem? Przekonajcie się oglądając poniższy film.

Źródło: Motokult

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.