niezła sylwetka: Johny Depp, największy aktor swojej generacji

niezła sylwetka: Johny Depp, największy aktor swojej generacji09.06.2008 17:00
miszka1

Buntownik z wyboru, posiadacz 14 tatuaży, jeden z najseksowniejszych gwiazdorów na świecie, a przede wszystkim - wybitny aktor, Johny Depp obchodzi dzisiaj 45 urodziny!

Buntownik z wyboru, posiadacz 14 tatuaży, jeden z najseksowniejszych gwiazdorów na świecie, a przede wszystkim - wybitny aktor, Johny Depp obchodzi dzisiaj 45 urodziny!

Johny Depp dziś kończy 45 lat. Przez ten czas żmudnie walczył o to, aby wpisać się do kanonu najwybitniejszych aktorów naszych czasów. Z sukcesem. Depp jest świetnym przykładem tego, że silną osobowość kształtuje zwykle ciężkie dzieciństwo.

Urodzony w Kentucky, tak naprawdę nigdzie nie zapuścił korzeni. Wraz z rodziną wędrował wciąż z miejsca na miejsce. Gdy stał się nastolatkiem przeżył załamanie nerwowe, głównie z powodu rozstania jego rodziców. Wpadł w narkotyki.

*Las Vegas Parano, reż. Terry Gilliam *

W wieku 15 lat Depp dołączył do alternatywnej grupy The Flame, która zmieniła nazwę na The Kids. Dla muzyki rzucił szkołę. Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się co czuł Depp grając z nią jako support przed wielkim Iggym Popem. Wiemy natomiast, że z powodu tego wielkiego sukcesu The Kids przenieśli się do Los Angeles aby tam robić karierę. Niestety sukcesu nie było, nie było też pieniędzy na utrzymanie się w Mieście Aniołów. Depp musiał dorabiać jako telemarketer. Do czasu, kiedy jego ówczesna żona, pracująca w branży filmowej, poznała go z... Nicolasem Cage`em.

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=345828&r=5&o=345828&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

Johny Depp z zespołem The Kids, koncert po latach w Club Cinema na Florydzie

To dzięki managerowi Cage`a Depp zagrał jako debiutant w horrorze Wesa Cravena Koszmar z ulicy wiązów. Jednak dopiero udział w serialu młodzieżowym 21 Jump Street przyniósł mu sławę i pieniądze. Opowiadał on o grupie policyjnych agentów, którzy na terenie szkoły walczą z młodocianymi przestępcami. Depp spotkał na planie m.in. młodziutkiego Brada Pitta.

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=345832&r=5&o=345832&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

21 Jump Street

Nadszedł rok 1990, przełomowy dla całej kariery Deppa. Wtedy też bardzo zdolny uczeń spotkał swojego mistrza. Depp trafił na Tima Burtona i dzięki niemu zagrał najlepszą rolę w swojej karierze - Edwarda Nożycorękiego. Burton, już wtedy uznany za największego ekscentryka Holywoodu, otworzył Deppowi wrota do wielkiego świata. Jednocześnie obudził w nim zmysł artysty wyjątkowego. Nazwisko Deppa stało się pielęgnowaną marką, która świadczyć miała o jakości filmu. Tak też zostało do dziś.

*Johny Depp jako Jack Sparrow - jedna z najbardziej ryzykownych ról w jego karierze

Johny Depp od tamtej pory zagrał w niemal 80 filmach. Ilość twarzy, które potrafi przybrać przyprawić może o zawrót głowy. Doskonale sprawdza się jako romantyk (Don Juan), piracki zawiadiaka (Jack Sparrow), czy lekko głupkowaty policjant (Ischabod Crane w Jeźdźcu bez głowy). Potrafi być gliniarzem udającym gangstera (Donnie Brasco) lecz również ciepłym, czarującym rybakiem (jako Roux w filmie Czekolada). Jedno jest pewne, a słowa te wypowiedział sam Marlon Brando na planie Don Juana de Marco - Depp jest największym aktorem swojej generacji.

Już niedługo zobaczymy Johnyego Deppa w filmie [Michaela Manna](http://niezlekino.pl/2008/01/10/the-kingdom-wazny-glos-niewaznego-petera-berga/) (*Gorączka*) *Public Enemies* oraz enigmatycznym *Imaginarium of Doctor Parnaus* Terryego Gilliama (Brazil, 12 małp).

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Johny!

Źródło: Filmweb (filmografia, szczegóły biografii), YouTube, własne

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)