niezłe kino online: wybór legalnych filmów pełnometrażowych do obejrzenia w sieci, część 2

niezłe kino online: wybór legalnych filmów pełnometrażowych do obejrzenia w sieci, część 212.05.2008 20:00
miszka1

Dzisiaj, jak co tydzień, kolejna dawka w pełni legalnych filmów, które obejrzeć możecie bezpośrednio w sieci. Wybrałem dla was trzy interesujące tytuły w sam raz na wieczorny seans.

Dzisiaj, jak co tydzień, kolejna dawka w pełni legalnych filmów, które obejrzeć możecie bezpośrednio w sieci. Wybrałem dla was trzy interesujące tytuły w sam raz na wieczorny seans.

Nosferatu - symfonia grozy (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens)

rok produkcji: 1922

reżyseria: F. W. Murnau

gatunek: horror

język: niemy

napisy: angielskie

jakość obrazu: 2/5

fabuła: Thomas Hutter jest pracownikiem agencji pośredniczącej w sprzedażach posiadłości w Wismarze. Przez swojego pracodawce zostaje wysłany do Karpat do hrabiego Orloka by sfinalizować transakcje sprzedaży posiadłości. Hutter powierza opiekę swojej żony Ellen przyjacielowi Hardingowi i wyrusza w długą podróż.

Ostatnią przed przybyciem do zamku hrabiego Orloka spędza w gospodzie gdzie znajduje książkę zatytułowaną Księga Wampirów. Następnego dnia wszelkie próby wynajęcia woźnicy nie udają się gdyż wszyscy są przerażeni na myśl o celu podróży Huttera. Udaje się do zamku pieszo ale w połowie drogi zostaje zabrany przez woźnicę hrabiego. Orlok wita Huttera bardzo przyjaźnie, zaprasza gościa na kolację choć sam nie je. Gdy o północy wybija dzwonek zegara, wystraszony tym Hutter kaleczy się nożem w palca. Hrabia Orlok chce wyssać krwawiącą ranę lecz odwraca się na widok krzyża zawieszonego na szyi Huttera.

Nasz komentarz: Na pierwszy ogień klasyczne dzieło F. W. Murnaua Nosferatu. Jest to nakręcony na motywach powieści Brama Stokera jeden z pierwszych filmów grozy w historii światowej kinematografii. Jednocześnie stanowi idealną manifestację niemieckiego ekspresjonizmu. Warto pod każdym względem.

Droga do Guantanamo (Road to Guantanamo)

rok produkcji: 2006

reżyseria: Michael Winterbottom

gatunek: dokument

język: angielski

jakość obrazu: 3/5

fabuła: Czterech kolegów z Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada bardzo niejasne podejrzenie, że są członkami Al ? Kaidy... Tylko z tego powodu bohaterowie przez trzy lata są więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani.

Nasz komentarz: Nie przepadam za filmami z tezą, zwłaszcza jeżeli chodzi o dokumenty. Mimo to Droga do Guantanamo jest obrazem w pełni przekonującym. To film o tym jak niszczy się niewinne życia w imię globalnych, nieetycznych zasad.

Classic Albums: Nirvana Nevermind

rok produkcji: 2005

gatunek: dokument

język: angielski

jakość obrazu: 2/5

Nasz komentarz: Film dokumentalny o jednym z najważniejszych albumów nie tylko w historii grungeu, lecz również całej światowej muzyki. Obraz wyszedł w ważnej serii *Classic Albums* wyprodukowanej przez Isis/Eagle Rock Entertainment. Rejestruje on głównie wypowiedzi sławnych muzyków, m.in. Thurstona Moorea z Sonic Youth, a także samych muzyków Nirvany oraz producenta Nevermind Butcha Viga.

[opisy fabuły: Wikipedia na licencji CC, Kino Świat]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)