niezłe wideo: czy Lśnienie Kubricka to horror?

niezłe wideo: czy Lśnienie Kubricka to horror?22.10.2008 17:00
niezłe wideo: czy Lśnienie Kubricka to horror?
Michał Matuszewski

Prezentujemy wam trailer Lśnienia, w którym arcydzieło horroru mistrza Kubricka już tak bardzo nie przeraża. Zdaję sobie sprawę, że filmik ma już parę lat i obejrzało go miliony internautów, ale z pewnością znajdą się tacy, który jeszcze nie widzieli. Acha, jeśli nie znasz Lśnienia, raczej nie masz co oglądać ? nie będzie śmieszne. Za to dla fanów tego filmu ? poezja.

Prezentujemy wam trailer* Lśnienia*, w którym arcydzieło horroru mistrza Kubricka już tak bardzo nie przeraża. Zdaję sobie sprawę, że filmik ma już parę lat i obejrzało go miliony internautów, ale z pewnością znajdą się tacy, który jeszcze nie widzieli. Acha, jeśli nie znasz Lśnienia, raczej nie masz co oglądać ? nie będzie śmieszne. Za to dla fanów tego filmu ? poezja.

The Shining Recut

W 2005 roku podane zostały wyniki konkursu ogłoszonego parę lat wcześniej przez Association of Independent Creative Editors. Głowną nagrodę zdobył właśnie fałszywy zwiastun Lśnienia, którego autorem był nowojorczyk Robert Ryang. Wygrana uczyniła Ryanga sławnym oraz spowodowała lawinę podobnych przedsięwzięć. Komediowe Szczęki, czy horrorowy Titanic, to tylko niektóre z tysięcy lepszych lub gorszych re-cutów.

Siłą filmiku Ryanga, poza genialnym w swej prostocie pomysłem, jest to, że dotyka kluczowych spraw języka filmu. Pokazuje jaką siłę mają podstawowe środki filmowego wyrazu: montaż i muzyka.

Foto: Warner Home Video

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)