niezłe wideo: reklama społeczna Braci Coen

Strona głównaniezłe wideo: reklama społeczna Braci Coen
28.02.2009 15:26
niezłe wideo: reklama społeczna Braci Coen
Michał Matuszewski
Michał Matuszewski

Bardzo lubię reklamy tworzone przez wielkich reżyserów. Opowiedzieć historię w pół minuty i jeszcze przekonać do czegoś, to dopiero wyzwanie. Na szczęście znakomici i uznani twórcy prawdziwego kina często wychodzą obronną ręką. Parę miesięcy temu pokazywałem Wam świetny spot nakręcony przez Davida Finchera. Warto go sobie przypomnieć szczególnie po seansie Benjamina Buttona. Reklama Nike jest zaskakująco podobna - także mamy dwie historie życia, jednak wtedy Fincherowi wystarczyła minuta, a nie trzy godziny. Z reklamą społeczną jest zwykle jeszcze lepiej, szczególnie gdy biorą się za nią bracia Coen.

Bardzo lubię reklamy tworzone przez wielkich reżyserów. Opowiedzieć historię w pół minuty i jeszcze przekonać do czegoś, to dopiero wyzwanie. Na szczęście znakomici i uznani twórcy prawdziwego kina często wychodzą obronną ręką. Parę miesięcy temu pokazywałem Wam świetny spot nakręcony przez Davida Finchera. Warto go sobie przypomnieć szczególnie po seansie* Benjamina Buttona*. Reklama Nike jest zaskakująco podobna - także mamy dwie historie życia, jednak wtedy Fincherowi wystarczyła minuta, a nie trzy godziny. Z reklamą społeczną jest zwykle jeszcze lepiej, szczególnie gdy biorą się za nią bracia Coen.

Oscarowi bracia zostali wynajęci przez ekologiczną organizację The Reality Coalition, która przekonuje amerykańskie społeczeństwo, że nie ma czegoś takiego jak ?czysty węgiel' co starają się wmówić ludziom firmy wykorzystujące węgiel na co dzień. Więcej informacji znajdziecie po angielsku na ich stronie internetowej. Braciom Coen przedsięwzięcie się podoba, dlatego zgodzili się nakręcić spot. Jak wyszło - zobaczcie sami.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)