Niezwykła koncepcja MSI na targach CeBIT 2011 [wideo]

W pierwszej chwili wygląda jak laptop z dwoma ekranami, ale to urządzenie to coś więcej. Co tym razem proponuje swoim fanom firma MSI?

MSI Dual Pad
MSI Dual Pad
Paweł Piejko

01.03.2011 09:18

W pierwszej chwili wygląda jak laptop z dwoma ekranami, ale to urządzenie to coś więcej. Co tym razem proponuje swoim fanom firma MSI?

Po co w laptopie dwa ekrany? Zdaniem MSI to proste i zarazem funkcjonalne. Otóż zabieramy taki gadżet na wycieczkę i w razie potrzeby rozdzielamy go na dwa tablety, które działają niezależnie - jeden dla Ciebie, drugi dla Twojej dziewczyny. Jeśli połączy się je z powrotem, zadziałają jak dwuekranowy notebook. Oto MSI Dual Pad.

Zobacz także

Taki oto prototypowy gadżet MSI prezentuje na swoim stoisku w Hanowerze.

Dual Pad składa się z dwóch tabletów Wind Pad z Windowsem 7 każdy, które mogą działać zarówno niezależnie, jak i po połączeniu w jedno jako jeden megatablet i dwuekranowy laptop. Koncepcja wydaje się bardzo futurystyczna, ale zwróćmy uwagę na to, że dwuekranowe laptopy już się pojawiają, ot choćby Toshiba Libretto czy Acer Iconia (oraz całkiem sporo rozmaitych prototypów). Urządzenia te przypominają Dual Pada tylko wtedy, gdy gadżet MSI działa jako jedno urządzenie. Żadne z nich nie pozwala na to, aby oba ekrany działały niezależnie...

To tylko każe przewidywać, że jeśli MSI Dual Pad kiedykolwiek zagości na rynku, to będzie bardzo drogi. W końcu użytkownik dokona wówczas zakupu dwóch tabletów, a nie jednego.

Kupilibyście taki gadżet?

Poniżej wideo z prezentacją urządzenia nagrane przez redakcję Engadget:

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.