Niezwykła koncepcja MSI na targach CeBIT 2011 [wideo]

Niezwykła koncepcja MSI na targach CeBIT 2011 [wideo]

MSI Dual Pad
MSI Dual Pad
Paweł Piejko
01.03.2011 09:18

W pierwszej chwili wygląda jak laptop z dwoma ekranami, ale to urządzenie to coś więcej. Co tym razem proponuje swoim fanom firma MSI?

W pierwszej chwili wygląda jak laptop z dwoma ekranami, ale to urządzenie to coś więcej. Co tym razem proponuje swoim fanom firma MSI?

Po co w laptopie dwa ekrany? Zdaniem MSI to proste i zarazem funkcjonalne. Otóż zabieramy taki gadżet na wycieczkę i w razie potrzeby rozdzielamy go na dwa tablety, które działają niezależnie - jeden dla Ciebie, drugi dla Twojej dziewczyny. Jeśli połączy się je z powrotem, zadziałają jak dwuekranowy notebook. Oto MSI Dual Pad.

Zobacz także:
Przyjazne Katowice
Przyjazne Katowice

Taki oto prototypowy gadżet MSI prezentuje na swoim stoisku w Hanowerze.

Dual Pad składa się z dwóch tabletów Wind Pad z Windowsem 7 każdy, które mogą działać zarówno niezależnie, jak i po połączeniu w jedno jako jeden megatablet i dwuekranowy laptop. Koncepcja wydaje się bardzo futurystyczna, ale zwróćmy uwagę na to, że dwuekranowe laptopy już się pojawiają, ot choćby Toshiba Libretto czy Acer Iconia (oraz całkiem sporo rozmaitych prototypów). Urządzenia te przypominają Dual Pada tylko wtedy, gdy gadżet MSI działa jako jedno urządzenie. Żadne z nich nie pozwala na to, aby oba ekrany działały niezależnie...

To tylko każe przewidywać, że jeśli MSI Dual Pad kiedykolwiek zagości na rynku, to będzie bardzo drogi. W końcu użytkownik dokona wówczas zakupu dwóch tabletów, a nie jednego.

Kupilibyście taki gadżet?

Poniżej wideo z prezentacją urządzenia nagrane przez redakcję Engadget:

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)