Nigdy więcej tłoku w autobusie. Elektryczna alternatywa dla roweru

Nigdy więcej tłoku w autobusie. Elektryczna alternatywa dla roweru

Elektryczne deskorolki rozwijają dużą prędkość i są bardzo zwrotne.
Elektryczne deskorolki rozwijają dużą prędkość i są bardzo zwrotne.
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Patryk Wieczorek
12.06.2019 11:03, aktualizacja: 12.06.2019 12:14

Pogoda za oknem sprzyja wychodzeniu na świeże powietrze, a jednocześnie zatłoczone i zgrzane tramwaje oraz autobusy nie zachęcają do podróży. Jeśli szukasz alternatywy, wybierz gadżet, dzięki któremu szybko dojedziesz do celu.

Zapomnij o korkach i spóźniających się autobusach. Z pomocą przychodzą elektryczne hulajnogi, deskorolki i hoverboardy. Są na tyle lekkie, że zabierzesz je ze sobą wszędzie, a jednocześnie na tyle szybkie, że dojedziesz do pracy błyskawicznie.

W przeciwieństwie do klasycznej deskorolki, z którą musisz spędzić nieco czasu, nim poczujesz się pewniej, wersja elektroniczna jest dużo wygodniejsza i nie wymaga aż takiego zaangażowania. Sterowanie jest przy tym bajecznie proste i wykorzystujesz do tego własny ciężar ciała. Odpowiednio balansując, manewrujesz tak, by jechać w każdym kierunku. Jest to łatwe na tyle, że nawet dziecko będzie w stanie to opanować.

Jak działa hoverboard

W przeciwieństwie do standardowej deskorolki wyposażonej w cztery drobne kółeczka hoverboard ma dwa większe koła umieszczone po obu stronach. Wyprofilowana "deska", na której umieszczamy stopy jest na tyle wygodna, że bez obaw można na niej balansować. Z reguły pokryta jest ona specjalną powłoką antypoślizgową. Deską można sterować poprzez ruch ciała. Pochylając się rozpędzasz deskorolkę, wychylając się do tyłu, hamujesz, a z kolei nacisk na jedną nogę powoduje skręt.

Deskorolki są w stanie osiągać prędkość nawet 15 km na godzinę, co odpowiada mało forsownej jeździe rowerem. Dlatego warto przede wszystkim pamiętać o względach bezpieczeństwa, uważać na poruszających się po chodniku pieszych, a na wszelki wypadek zainwestować w kask. Jednocześnie jest ona o wiele wygodniejsza. Przede wszystkim nie pocisz się i nie męczysz, możesz więc z powodzeniem dojechać na tego typu deskorolce do pracy bez konieczności brania prysznica po wejściu. Ponadto na jednym ładowaniu urządzenie będzie w stanie przejechać około 20 km, co daje całkiem niezły wynik.

381457356665922460
© Shutterstock

Nie tylko hoverboard

Elektroniczne deskorolki to jedno, nadszedł również czas na elektroniczne rolki. Używanie ich wymaga o wiele większej koordynacji ruchów, dlatego lepiej odpowiednio się przygotować. Zasada sterowania jest taka sama, jak w przypadku deskorolki, z tą różnicą, że musisz sterować każdą nogą z osobna.

Dużą popularnością cieszą się również hulajnogi z silnikiem elektrycznym, który czerpie energię z niewielkich akumulatorów wbudowanych w "podwozie". Pozwalają osiągnąć podobną prędkość do hoverboarda, a jednocześnie są o wiele bardziej stabilne. To zasługa kierownicy, którą można dostosować do własnych preferencji i szybko wymienić na nową.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)