NK się zmienia - lepiej późno niż wcale

NK się zmienia - lepiej późno niż wcale08.01.2010 18:02
Nasza klasa Gąbka
Nasza klasa Gąbka
Piotr Mazanek

Zapachniało małą rewolucją w największym polskim serwisie społecznościowym. NK.pl zmienia logo oraz poszerza stronę. Zapowiadane są kolejne  gruntowne zmiany!

Zapachniało małą rewolucją w największym polskim serwisie społecznościowym. NK.pl zmienia logo oraz poszerza stronę. Zapowiadane są kolejne  gruntowne zmiany!

Zmiany to naturalny tok rozwoju tego serwisu. Nasza klasa przekształca się w  społeczność z mocno rozwiniętymi możliwościami komunikacji.

Zaczęło się niewinnie. "Ekipa remontowa" w 7 dni rozłożyła logo na czynniki pierwsze /prawie jak rabusie z Auschwitz ;) /oraz zamontowała nowe. Zmienił się także tagline. "Nasza Klasa - miejsce spotkań". Samo hasło może i pasuje do serwisu jednak sam pomysł jest mało błyskotliwy. Wrocław - miasto w którym urzęduje NK promowało się do niedawna takim sloganem :)

Kolejną zmianą było poszerzenie strony. Co moim zdaniem wydaje się bardzo dobrym posunięciem. NK w momencie startu została zaprojektowana tak a nie inaczej. Jednak mi zawsze wydawało się że strona jest za wąska. Z jednej strony zmiana szerokości ułatwi korzystanie z serwisu i zwiększy jego czytelność z drugiej natomiast da spore pole do popisu ekipie marketingowej która z pewnością dobrze zagospodaruje wolną przestrzeń - reklamami oczywiście ;)

To wszystko co zostało już wprowadzone Wiemy natomiast że szykują się kolejne zmiany. Dziś rozmawiałem z kilkoma osobami które aktywnie testują NKTalk - nowy komunikator działający wewnątrz witryny /wzorowany na tym z Facebook'a/. Prawdopodobnie zostanie on wprowadzony do użytku wszystkich "naszoklasowiczów" już wkrótce.

Zmieni się także top serwisu. Poniżej zdjęcia pokazujące w jaki sposób będzie wyglądać górna część Naszej Klasy. Możemy tak dostrzec 3 nowe ikony umożliwiające przejście do najczęściej odwiedzanych sekcji serwisu.

380991137580131228
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/01/117.jpg)
380991137580196764
Źródło zdjęć: © [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/01/2.jpg)

Nie jestem wielkim fanem NK, ale interesuje mnie w jaki sposób potoczą się losy największego w Polsce serwisu społecznościowego. To co można było zgarnąć ze stołu zostało już zgarnięte. Teraz zaczyna się walka o lojalność użytkownika co w internecie jest baardzo ciężkim zadaniem.

A wy co myślicie na ten temat? Od czego NK powinna zacząć zmiany ? i czy w ogóle powinna coś zmieniać ?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)