Noble Bluetooth Solution (BTS): z tym gadżetem każde słuchawki mogą być bezprzewodowe

Noble Bluetooth Solution (BTS): z tym gadżetem każde słuchawki mogą być bezprzewodowe

Noble BTS
Noble BTS
Łukasz Michalik
29.04.2015 08:39, aktualizacja: 29.04.2015 09:02

Co zrobić, jeśli dostępne na rynku, bezprzewodowe słuchawki nie spełniają naszych oczekiwań? Dzięki oferowanemu przez firmę Noble, niewielkiemu gadżetowi, zmienimy nasze tradycyjne, przewodowe słuchawki w zestaw korzystający z Bluetootha!

Jakość bezprzewodowego dźwięku

Przez lata bezprzewodowe słuchawki nie budziły zachwytu tych użytkowników, którzy poszukiwali nie tylko wolności od kabli, ale również jak najwyższej jakości dźwięku. Przyczyna była prozaiczna, a jednocześnie trudna do usunięcia – wyższa jakość cyfrowego dźwięku to zazwyczaj większą ilość danych, które przecież trzeba jakoś przesłać.

Rozwój technologii Bluetooth usunął tę barierę. O ile standardy 1.0 czy 1.1 oferowały transfer na poziomie 21 i 124 kb/s, to wersja 1.2 przyniosła 328 kb/s, a 2.0 ponad 2.1 Mb/s i bezprzewodowa technologia przestała być hamulcem.

Oferta bezprzewodowych słuchawek jest jednak ograniczona. Co mają zrobić ci użytkownicy, którzy chcą uwolnić się od kabli, a nie mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie modelu słuchawek? Ratunkiem są dla nich bezprzewodowe adaptery. Choć sam pomysł nie jest nowy to model, zaprezentowany przez firmę Noble wydaje się ciekawą alternatywą dla niejednego, bezprzewodowego zestawu.

Axpona 2015 Noble Audio Bluetooth Solution

Noble Bluetooth Solution

Urządzenie ma wymiary zaledwie 14,5 x 60 x 14,5 milimetra. Na jednym z końców znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a na obudowie znajdziemy cztery przyciski odpowiedzialne za obsługę muzyki oraz klips, pozwalający na przypięcie urządzenia. Co istotne, Noble BTS został również wyposażony w mikrofon, dzięki czemu – np. zawieszony na szyi - może pełnić rolę telefonicznego zestawu słuchawkowego.

Urządzenie obsługuje m.in. standard kodowania dźwięku aptX, co zdaniem Noble i twórcy kodeka, firmy Cambridge Silicon Radio, zapewnia bezprzewodową muzykę o jakości Audio CD. Noble BTS wspiera również standard Apple Noiseless, a wewnętrzny akumulator zapewnia 7 godzin słuchania muzyki lub prowadzenia rozmów telefonicznych. Pełne naładowanie akumulatora ma zająć 2 godziny.

Urządzenie, wycenione na 99 jest już dostępne na stronie producenta w przedsprzedaży. Kupicie? A może macie własne, godne polecenia, bezprzewodowe rozwiązania dla wielbicieli muzyki?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)