Nokia N97: Jak korzystać z kalendarza?

Nokia N97: Jak korzystać z kalendarza?20.07.2009 11:36
Nokia N97: Jak korzystać  z kalendarza?
Gniewomir Świechowski

Nosząc w kieszeni mały komputer warto z niego skorzystać.

Nosząc w kieszeni mały komputer warto z niego skorzystać.

Ludzie różnie organizują sobie czas i dbają aby o niczym nie zapomnieć. Osobiście wybrałem połączenie systemu Getting Things Done, Gmail + GTD Inbox i Google Calendar, ponieważ rzadko ruszam się z domu bez netbooka. Jednak jeśli taskanie ze sobą takich ilości elektroniki jest niewygodne wykorzystuję telefon.

Najprostsze "przypominajki" w N97 ustawimy klikając w zegar. Otrzymamy wtedy trzy opcje: nowy alarm, alarmy i zegar światowy. Pierwsza opcja umożliwia nam ustawienie alarmu z krótkim opisem o określonej godzinie, który może się również powtarzać co tydzień, tylko w dni robocze itd. "Alarmy" to lista ustawionych przypomnień, gdzie możemy nim zarządzać.

źródło: lajfmajster.pl
źródło: lajfmajster.pl

Zegar światowy jest wygodnym sposobem, aby nie wkurzać znajdujących się w USA telefonami o 4 nad ranem. Możemy tam dodać interesujące nas lokalizacje i w jednym miejscu sprawdzić, która godzina jest teraz np. w Londynie, Sydney i Waszyngtonie. W podróży przyda się opcja ustawienia określonej lokalizacji jako obecnej, co automatycznie zaktualizuje zegar telefonu.

Znacznie większe możliwości daje nam kalendarz. Po kliknięciu w znajdującą się na ekranie datę zostaniemy do niego przeniesieni. Oferuje cztery widoki: całego miesiąca, tygodnia, dnia i listę rzeczy do zrobienia - wybrany przez nas ustawimy w opcjach lub klikając w ikonkę znajdująca się bezpośrednio nad nimi. Domyślny ustawimy w menu Opcje >> Ustawienia.

źródło: lajfmajster.pl
źródło: lajfmajster.pl

Obok ikony zmieniającej widok mamy dwie kolejne. Pierwsza umożliwia zapisanie w kalendarzu spotkania, a druga zadania do wykonania. Poprzez menu Opcje >> Nowa pozycja możemy dodać również notatkę lub rocznicę.  Wszystkie umożliwiają ustawienie alarmu, którego dźwięk wybierzemy w menu Opcje >> Ustawienia.

Ważną cechą N97 jest również możliwość synchronizacji wszystkich naszych notatek i alarmów z serwerem Ovi. Dzięki temu po aktywacji możemy wrzucać najważniejsze dane do sieci, co będzie zbawieniem w wypadku utraty aparatu.

Z początku miałem pewne wątpliwości widząc prostotę samego kalendarza i alarmów. Jednak każdy kto chciałby korzystać z niego na co dzień bardzo ją doceni. W przeciwieństwie do skomplikowanych organizerów, N97 ułatwia zarządzanie czasem nie zabierając go przy tym skomplikowanym interfejsem.

Więcej o modelu Nokia N97 przeczytacie na specjalnym blogu Blomedii na temat tego modelu.

Źródło: vBeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)