Nokia N97: Oglądaj filmy z YouTube i nadawaj wideo na żywo

Nokia N97: Oglądaj filmy z YouTube i nadawaj wideo na żywo
Gniewomir Świechowski

12.08.2009 05:02

N97 to multimedialny kombajn, naucz się jak z niego korzystać.

N97 to multimedialny kombajn, naucz się jak z niego korzystać.

Flagowy telefon Nokii ma każdy możliwy gadżet za wyjątkiem mikrofalówki, jednak jego główną zaleta jest pełna multimedialność. Oferuje możliwość oglądania filmów z YouTube, wysyłania ich na ten serwis, a nawet nadawania na żywo z komórki, jeśli tylko prędkość połączenia na to pozwala. Dla każdego miłośnika takich hitów jak "Chocolate Rain" aplikacja służąca do przeglądania zasobów YouTube to prawdziwe zbawienie. Reporterzy - amatorzy z pewnością docenią z kolei Qik.

Jak korzystać z YouTube dowiecie się z naszego screencasta:

"Chocolate Rain" Original Song by Tay Zonday

Oglądać wideo z YouTube możemy na dwa sposoby. Za pomocą znanego nam z "pełnowymiarowej" wersji serwisu playera Flash, ponieważ N97 jest wyposażona w jego lżejszą odmianę, albo za pomocą wbudowanego playera, który oferuje nam więcej opcji konfiguracyjnych i jest znacznie wygodniejszy.  Musimy jedynie wybrać interesującą nas opcję poniżej miniaturki filmu wideo.

źródło: vbeta.pl
źródło: vbeta.pl

Jeszcze ciekawsze możliwości oferuje aplikacja Qik. Jeśli dysponujemy wystarczająco szybkim połączeniem, uruchomimy aplikację i włączymy nagrywanie, to możemy w czasie rzeczywistym oglądać na stronie qik.com to co filmujemy. Jeśli tak zdecydujemy, to obraz może być dostępny również dla reszty internautów. Możemy im podać linka do naszej (na przykład) relacji na żywo z meczu, albo osadzić nasz kanał wideo na stronie internetowej.

źródło: vbeta.pl
źródło: vbeta.pl

Jeśli przepustowość łącza nie wystarcza do wysyłania danych na bieżąco, to aplikacja będzie buforować dane na dysku, aby przy pierwszej okazji wysłać je na serwer. Wysłane w ten sposób filmy możemy opisywać, usuwać i decydować indywidualnie komu je udostępnimy. Potrzebne nam jedynie konto na Qik.com, które możemy łatwo założyć i połączyć z naszym kontem na Facebooku.

Niezbyt spektakularny przykład wideo nagranego za pomocą Qik poniżej:

Parę kliknięć dzieli was od zasobów YouTube, a jeszcze mniej od zamieszczenia własnego wideo w sieci. Zabawa jest przednia.

Więcej o modelu Nokia N97 przeczytacie na specjalnym blogu Blomedii na temat tego modelu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)