Nokia Ozo: kamera VR... dla Hollywood?

Nokia Ozo: kamera VR... dla Hollywood?

Nokia Ozo: kamera VR... dla Hollywood?
Juliusz Czarnecki
01.12.2015 22:26

Nokia Ozo na pewno nie jest sprzętem dla tych, którzy chcieliby nakręcić swoje wakacje, a następnie odtworzyć je na goglach VR. No, chyba że na brak gotówki nie narzekają.

Czym jest Nokia Ozo?

Nokia Ozo

Ozo ma kształt kuli, w której umieszczono 8 kamer i 8 mikrofonów, co zapewni nie tylko obraz, ale również w pełni przestrzenny dźwięk. Nokia nie ujawniła na razie szczegółów technicznych urządzenia, poprzestając na ogólnych informacjach, że Ozo umożliwia śledzenie wybranych obiektów, tworzenie filmów bez konieczności mozolnego łączenia ująć z różnych obiektywów, a także – przy wykorzystaniu gogli VR – podgląd na żywo rejestrowanego materiału.

Nokia celuje przede wszystkim w profesjonalistów. Świadczy o tym cena urządzenia. Wystartowały już przedpremierowe zamówienia, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że za Nokia Ozo trzeba zapłacić… 60 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na złotówki - ponad 241 tysięcy!

Introducing Nokia OZO: The new Virtual Reality Camera from Nokia

Cena odstrasza “zwykłych” twórców, ale możemy się cieszyć, że profesjonaliści (i bogacze) dostają narzędzie do tworzenia filmów VR. Sprzęt już jest, teraz czekamy na efekty. Nokia Ozo trafi do klientów w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)