Notion - bądź w domu, nawet gdy cię w nim nie ma. Inteligentny dom pod kontrolą

Notion - bądź w domu, nawet gdy cię w nim nie ma. Inteligentny dom pod kontrolą
Adam Bednarek

22.09.2014 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Notion informuje o tym, co dzieje się w mieszkaniu podczas nieobecności właściciela.

Czy na pewno zamknąłem drzwi? Czy okno w sypialni nie zostało czasem otwarte? A co jeśli zalejemy sąsiada? Albo jak ktoś włamie się do garażu? A może gdy będziemy w pracy, nasze nastoletnie dziecko będzie chciało poczuć się dorosłe i zajrzy do barku?

Technologia coraz częściej dba o to, żeby wyjazdy i wyjścia do pracy były nieco spokojniejsze. Notion to kolejny tego typu gadżet, który monitoruje dom w trakcie naszej nieobecności.

Notion - inteligentny ochroniarz

Notion to zestaw czujników. Wyłącznie od właściciela zależy, gdzie te zostaną umieszczone. Każdy z nich współpracuje z aplikacją i łatwo przypisać mu konkretną funkcję.

Obraz

Czujniki Notion wyposażone są w różne sensory, reagują więc na temperaturę, ruch, światło czy wilgoć. Do działania potrzebują jedynie WiFi, by móc wysyłać niezbędne informacje.

Obraz

Pozostawione gdzieś w okolicach rur czy zlewu od razu poinformują o ewentualnym przecieku. Wystarczy umieścić je w drzwiach, by mieć pewność, że zostały zamknięte. Albo wiedzieć, że ktoś przy nich grzebie.

Obraz

Problemem może być cena. Zestaw Notion, składający się z HUB-a i jednego czujnika, kosztuje 100$. Za pięć czujników trzeba już zapłacić 250 dolarów. A przecież żeby stworzyć w pełni inteligentny dom, należałoby mieć co najmniej 10 takich gadżetów...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)