Nowa konsola Nintendo zadebiutuje 30 listopada, znamy cenę oraz premierowe gry

Strona głównaNowa konsola Nintendo zadebiutuje 30 listopada, znamy cenę oraz premierowe gry
13.09.2012 19:16
Nowa konsola Nintendo zadebiutuje 30 listopada, znamy cenę oraz premierowe gry
Piotr Rusewicz
Piotr Rusewicz

Dzisiejsza konferencja Nintendo przyniosła odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące przyszłości konsoli Wii U. Znamy już listę gier premierowych, datę startu, pozycje na wyłączność oraz cenę konsoli. Firma szykuje się na podbój Europy szybciej, niż się tego spodziewaliśmy.

Dzisiejsza konferencja Nintendo przyniosła odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące przyszłości konsoli Wii U. Znamy już listę gier premierowych, datę startu, pozycje na wyłączność oraz cenę konsoli. Firma szykuje się na podbój Europy szybciej, niż się tego spodziewaliśmy.

Gdzie, kiedy i za ile?

Nintendo wciąż nie chwali się specyfikacją techniczną konsoli, która podobno lekko wykracza ponad poziom PlayStation 3, powtarzającym tym samym taktykę z ostatniej generacji.  Konsola jest wyposażona w dysk twardy, nowy system operacyjny oraz obsługę zewnętrznej pamięci do zapisu danych. Gry na Wii U będą wydawane na dyskach o pojemności do 25GB, z szybkością odczytu 22,5MB/s. Co ciekawe, Wii U ma trzymać stałą liczbę klatek animacji przy obrazie o jakości 1080p. Nowością ma być także prawdziwa infrastruktura sieciowa, z nowoczesnym sklepem, wspólnym graniem po sieci i specjalną przestrzenią dla naszych Mii nazwana Nintendo Network.

Dragon Quest X będzie pierwszym tytułem, w który zagrają razem posiadacze Wii oraz Wii U
Dragon Quest X będzie pierwszym tytułem, w który zagrają razem posiadacze Wii oraz Wii U

Wii U zadebiutuje na japońskim rynku 8 grudnia 2012 roku w dwóch wersjach: podstawowej, wycenionej na 26250 jenów, co w przeliczniku daje około 1000 zł oraz wersji premium za 31500 jenów. Edycja premium dostanie dodatkowo stacjonarną ładowarkę do Wii U Pada, dwuletnią przepustkę premium do Nintendo Network oraz dysk o pojemności 32GB zamiast standardowych 8GB. Ceny nie dotyczą Stanów Zjednoczonych oraz Europy, gdzie Wii U zadebiutuje wcześniej – europejska premiera odbędzie się już 30 listopada, dwa tygodnie po premierze w USA. Przypuszczalnie konsola posiada blokadę regionalną, a ceny zostaną przeliczone zależnie od strefy zamieszkania, czyli zapewne będzie u nas drożej niż w reszcie świata. Szkoda. Obecnie pre-order na brytyjskim amazonie kosztuje 220 funtów.

Wii U - Nintendo Land Trailer

Wii U zapewni pełną kompatybilność wsteczną z poprzednikiem oraz możliwość przeniesienia swoich gier zakupionych na Virtual Console. Niestety Nintendo nie przestawiło szczegółów tego procesu. Jak nie trudno zauważyć z konsolą nie znajdziemy akcesoriów od pierwszego Wii, dlatego w sprzedaży pojawi się specjalny zestaw dla niewyposażonych w nie graczy.

A co z grami wideo?

Najważniejszą sprawą są oczywiście gry. Nintendo nie pozwoliło sobie tutaj na powtórkę sytuacji z pierwszym Wii i od razu wytacza mocne działa. Przede wszystkim – na konsole zapowiedziane są już nowe gry z flagowych serii firmy takich jak Zelda, Metroid oraz Mario. Do marca 2013 zapowiedziano już ponad 30 pozycji, gier nowych i starych, tytułów na wyłączność oraz multiplatformowych. Znajdą się wśród nich: New Super Mario Bros. U, Nintendo Land, Mass Effect 3, FIFA 13, Game & (Watch) Wario, Wii Fit U, Pikmin 3, Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge, SinG Party, Orochi Musou 2/Warriors Orochi 3: Hyper, Tekken Tag Tournament 2, ZombiU, Assassin’s Creed III, Dragon Quest X HD, Rayman Legends, Batman: Arkham City: Armored Edition, , Monster Hunter 3G HD, Wii U Sports.

Lista gier, które pojawią się w Europie do marca 2013 (Fot. VG24/7)
Lista gier, które pojawią się w Europie do marca 2013 (Fot. VG24/7)

O ile powroty postaci Nintendo nie są niczym niespodziewanym, tak pewne ruchy ze strony właścicieli Mario okazują się nad wyraz odważne. Nintendo podpisało już  kontrakty dzięki którym na ich konsolę dostaniemy kilka nietypowych gier ekskluzywnych - w tym Bayonettę 2, o której plotkowano, że podobno została skasowana kilka miesięcy temu. Widocznie Nintendo postanowiło zainwestować pieniądze w ten projekt, żeby przyciągnąć graczy hardcorowych.

BAYONETTA 2 Trailer - Wii U - Nintendo

Kolejną grą na wyłączność od Platinum Games na Wii U jest dynamiczne i śliczne The Wonderful 101, dodatkowo firma zapewniła sobie  rozszerzoną edycję Tekkena Taga 2, Warriors Orochi 3 oraz Black Ops II. Zaprezentowano także nowe trailery z Toki Tori 2, LEGO City oraz ujawniono informacje dotyczące najnowszego Monster Hunter – Monster Hunter 3 Ultimate, który zmierza z premierą na 3DS oraz Wii U w przyszłym roku.

The Wonderful 101 Trailer - Wii U - Nintendo

Z punktu widzenia rynku azjatyckiego Nintendo nie tylko zebrało kilka z najpopularniejszych licencji Japonii, ale zapewniło sobie dopływ świetnych gier na wyłączność oraz ulepszonych wersji klasyków. Chociaż w Polsce gry z serii Monster Hunter oraz Dynasty Warriors nie są popularne to w Azji mają bardzo wysoki status i cieszą się świetną sprzedażą. Co w połączeniu z bogatą biblioteką gier z pierwszego Wii oraz Virtual Console zapewni konsoli od razu mocną pozycję na rynku. To będzie mocne uderzenie. Oby Nintendo potrafiło dostosować się także do naszych realiów, bo Darksiders II, Mass Effect 3, czy FIFA 13 raczej nie przekonają nikogo do kupna kolejnego sprzętu do gier.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)