Nowa technologia może przynieść pokój w kwestii graficznej wojny

Ten mały chipset o nazwie Lucida Hydra 200 ma przynieść pokój w odwiecznej, graficznej wojnie pomiędzy ATI i nVidią. Nie jest to żaden układ graficzny. Nie jest to coś, co będzie konkurować z obiema firmami. Jest to coś, co je pogodzi! Szczegóły w dalszej części informacji.

Lucida-Hydra-200
Lucida-Hydra-200
Damian

Ten mały chipset o nazwie Lucida Hydra 200 ma przynieść pokój w odwiecznej, graficznej wojnie pomiędzy ATI i nVidią. Nie jest to żaden układ graficzny. Nie jest to coś, co będzie konkurować z obiema firmami. Jest to coś, co je pogodzi! Szczegóły w dalszej części informacji.

O Lucidzie Hydra 200 mogliśmy już usłyszeć w zeszłym roku. Z tego jednak co wiem, nasz portal przemilczał tę informację, więc dzisiaj dokładnie dowiecie się, czym jest owy chipset.

Uwaga! Chipset instaluje się na płycie głównej lub na karcie rozszerzeń. Co nam to daje? Otóż... wtedy możemy mieć dwie karty graficzne, dwóch różnych producentów! Wyobrażacie sobie nVidia GeForce GTX295 i ATI Radeon HD 5870 połączone przy pomocy tego cudownego wynalazku? Co więcej, producent obiecuje, że obie grafiki będą działały na 100% swoich możliwości.

Pierwszym producentem podzespołów, który podpisał umowę na dostarczenie układów jest MSI. W przygotowaniu jest już pierwsza płyta główna wyposażona w Hydra 200 - Big Bang Gaming Motherboard. MSI zdecydowało się na aż trzy sloty PCI-Express, więc najprawdopodobniej można połączyć więcej, niż tylko dwie karty.

Jakbyście to nazwali? Może - Lucida CrossFireSLI?! Co Wy na to? Już nie mogę się doczekać pierwszych testów nowych płyt głównych z Hydrą 200 na pokładzie. Gdy tylko dowiemy się czegoś nowego, to możecie być pewni, że od razu o tym napiszemy!

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.