Nowe chromebooki Samsunga. Dodatkowa kamera i cały dzień pracy na baterii

Nowe chromebooki Samsunga. Dodatkowa kamera i cały dzień pracy na baterii

Samsung Chromebook Plus V2
Samsung Chromebook Plus V2
Łukasz Michalik
18.06.2018 11:26

Oferta Samsunga wzbogaciła się o konwertowalnego chromebooka. Projektanci sprzętu postawili na jakość wykonania i długi czas pracy, ale dodali jeszcze jedną, nietypową – jak na tę klasę sprzętu – funkcję.

Chromebooki to laptopy pracujące pod kontrolą Chrome OS – systemu operacyjnego, opracowanego przez Google’a. Ich kluczową cechą jest ścisła integracja z ekosystemem Google’a – licznymi usługami sieciowymi, będącymi odpowiednikami instalowanych lokalnie programów.

Nowy chromebook trafi niebawem do oferty Samsunga, który postanowił ulepszyć swój model Samsung Chromebook Plus. Urządzenie – w którego nazwie pojawiło się oznaczenie V2 - zostanie wyposażone w procesor Intel Celeron (3965Y) z grafiką HD615, 4 GB RAM-u i 32 GB przestrzeni dyskowej, a także 12-calowy ekran Full HD (poprzednia wersja oferowała rozdzielczość 2400 × 1600 pikseli).

Komplet gniazd i długi czas działania

W obudowie znalazło się miejsce na dwa gniazda USB-C i jedno USB 3.0, a także czytnik kart pamięci. Samsung Chromebook Plus V2 będzie miał, podobnie jak poprzednik, obracany ekran, dzięki czemu sprawdzi się również w wersji tabletu, którego obsługę ułatwi dedykowany, chowany w obudowie, stylus.

Samsung Chromebook Plus V2
Samsung Chromebook Plus V2

Przy wadze 1,3 kg ten niewielki laptop ma zaoferować użytkownikowi – cytując producenta – „cały dzień pracy”, za co odpowiada akumulator o pojemności 39 Wh. Codzienną eksploatację ułatwi z pewnością odporna na zachlapanie klawiatura.

Dwie kamery

Istotną zmianą jest pojawienie się w laptopie dwóch kamer. Pierwsza to nic nowego – standardowe rozwiązanie przeznaczone do wideorozmów. Jest umieszczona centralnie nad ekranem, a jej sensor ma symboliczną rozdzielczość 1 mpix. Druga kamera będzie dostępna po złożeniu laptopa w tryb tabletu i zaoferuje aż 13 mpix i jasność f/1.9.

Producent podkreśla również wysoką – typową dla półki premium – jakość wykonania i wykorzystanych materiałów. Cena sprzętu została ustalona na 500 dol., czyli około 1850 zł. Warto jednak zadać sobie pytanie o sens zakupu chromebooka w takiej cenie. To znacznie taniej od flagowego modelu Google’a, Pixelbooka, jednak urządzeniu Samsunga do flagowca wiele przecież brakuje. Po stronie atutów warto jednak zapisać wysoką kulturę pracy i długi czas działania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)