Nowe ekologiczne projektory Sony

Nowe ekologiczne projektory Sony

Sony VPL-DX140 (fot. Sony)
Sony VPL-DX140 (fot. Sony)
Marcin Honkisz
05.08.2012 15:00, aktualizacja: 10.03.2022 13:16

Tegoroczne wakacje to okres wzmożonej aktywności czołowych producentów elektroniki użytkowej. Jedna nowość goni drugą, codziennie pojawiają się na rynku świeże produkty. Liderem pod tym względem jest Sony.

Tegoroczne wakacje to okres wzmożonej aktywności czołowych producentów elektroniki użytkowej. Jedna nowość goni drugą, codziennie pojawiają się na rynku świeże produkty. Liderem pod tym względem jest Sony.

Tym razem firma zaprezentowała całą gamę nowych projektorów, przeznaczonych dla firm oraz szkół. Sześć nowych urządzeń podzielono na dwie serie: VPL-D100 oraz VPL-E200. W obu seriach zastosowano wiele „proekologicznych” rozwiązań.

Niestety, ale podobnie jak w przypadku określenia „3D”, którego przyczepiłem się w przypadku jednego z ostatnich wpisów, tak i tu mamy do czynienia ze sprytnym chwytem marketingowym. Sony zachwala nowy sprzęt jako inteligentnie oszczędzający energię. Robert Meakin, menedżer produktów biznesowych i edukacyjnych w Sony Professional Solutions Europe tak zachwala nowe urządzenia:

Projektory z nowych serii E i D są funkcjonalne, niezawodne i uniwersalne. Można ich z powodzeniem używać w praktycznie każdej firmie czy placówce dydaktycznej. Konstruktorzy tych modeli zadbali, by były one przyjazne dla środowiska, dzięki czemu ich nabywcy mogą używać ich na co dzień ze świadomością, że pobór mocy jest ograniczony do niezbędnego minimum.

Co oznacza ekologia w praktyce? Przede wszystkim automatyczne zmniejszanie jasności lampy. Funkcja ta wykrywa statyczne obrazy i podczas ich wyświetlania może obniżyć jasność nawet o 70%. W momencie zmiany wyświetlanego obrazu projektor wraca do pełnej jasności.

Kolejnym z nowatorskich rozwiązań jest rzekomofunkcja wygaszania obrazu, która zmniejsza zużycie energii do 30% standardowej wartości. Dzięki niej nie trzeba włączać i wyłączać zasilania urządzenia na przemian.

Czy coś jeszcze nowego znalazło się w tych projektorach? Sony postawiło na nowe rozwiązania technologiczne: 12-bitowy cyfrowy system korekty gamma 3D, a także panele nowej generacji Sony BrightEra współpracujące z systemem projekcji 3LCD. Co to wszystko daje użytkownikowi? Może przytoczę fragment informacji Sony:

Sony VPL-EW225 (fot. Sony)
Sony VPL-EW225 (fot. Sony)
[…]zapewniają wyższą jakość obrazu, o wiele większą jasność, lepszą sprawność energetyczną, większy kontrast, stabilność wyświetlanych kolorów oraz większą trwałość.

Lepiej, wyżej, dalej, więcej się już chyba nie dało…

Nowe, lepsze pod każdym względem od swych poprzedników projektory to w sumie sześć modeli:

  • VPL-DX140 (XGA/3200 lm)
  • VPL-DX120 (XGA/2600 lm)
  • VPL-EW225 (WXGA/2600 lm)
  • VPL-EX275 (XGA/3700 lm)
  • VPL-EX245 (XGA/3200 lm)
  • VPL-EX225 (XGA/2700 lm)

Mają pojawić się w sklepach w połowie lata, tak więc należy oczekiwać ich właściwie w najbliższych dniach.

Źródło: Informacja prasowa Sony

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)