Nowe ekologiczne projektory Sony

Tegoroczne wakacje to okres wzmożonej aktywności czołowych producentów elektroniki użytkowej. Jedna nowość goni drugą, codziennie pojawiają się na rynku świeże produkty. Liderem pod tym względem jest Sony.

Sony VPL-DX140 (fot. Sony)
Sony VPL-DX140 (fot. Sony)
Marcin Honkisz

Tegoroczne wakacje to okres wzmożonej aktywności czołowych producentów elektroniki użytkowej. Jedna nowość goni drugą, codziennie pojawiają się na rynku świeże produkty. Liderem pod tym względem jest Sony.

Tym razem firma zaprezentowała całą gamę nowych projektorów, przeznaczonych dla firm oraz szkół. Sześć nowych urządzeń podzielono na dwie serie: VPL-D100 oraz VPL-E200. W obu seriach zastosowano wiele „proekologicznych” rozwiązań.

Niestety, ale podobnie jak w przypadku określenia „3D”, którego przyczepiłem się w przypadku jednego z ostatnich wpisów, tak i tu mamy do czynienia ze sprytnym chwytem marketingowym. Sony zachwala nowy sprzęt jako inteligentnie oszczędzający energię. Robert Meakin, menedżer produktów biznesowych i edukacyjnych w Sony Professional Solutions Europe tak zachwala nowe urządzenia:

Projektory z nowych serii E i D są funkcjonalne, niezawodne i uniwersalne. Można ich z powodzeniem używać w praktycznie każdej firmie czy placówce dydaktycznej. Konstruktorzy tych modeli zadbali, by były one przyjazne dla środowiska, dzięki czemu ich nabywcy mogą używać ich na co dzień ze świadomością, że pobór mocy jest ograniczony do niezbędnego minimum.

Co oznacza ekologia w praktyce? Przede wszystkim automatyczne zmniejszanie jasności lampy. Funkcja ta wykrywa statyczne obrazy i podczas ich wyświetlania może obniżyć jasność nawet o 70%. W momencie zmiany wyświetlanego obrazu projektor wraca do pełnej jasności.

Kolejnym z nowatorskich rozwiązań jest rzekomofunkcja wygaszania obrazu, która zmniejsza zużycie energii do 30% standardowej wartości. Dzięki niej nie trzeba włączać i wyłączać zasilania urządzenia na przemian.

Czy coś jeszcze nowego znalazło się w tych projektorach? Sony postawiło na nowe rozwiązania technologiczne: 12-bitowy cyfrowy system korekty gamma 3D, a także panele nowej generacji Sony BrightEra współpracujące z systemem projekcji 3LCD. Co to wszystko daje użytkownikowi? Może przytoczę fragment informacji Sony:

Sony VPL-EW225 (fot. Sony)
Sony VPL-EW225 (fot. Sony)
[…]zapewniają wyższą jakość obrazu, o wiele większą jasność, lepszą sprawność energetyczną, większy kontrast, stabilność wyświetlanych kolorów oraz większą trwałość.

Lepiej, wyżej, dalej, więcej się już chyba nie dało…

Nowe, lepsze pod każdym względem od swych poprzedników projektory to w sumie sześć modeli:

  • VPL-DX140 (XGA/3200 lm)
  • VPL-DX120 (XGA/2600 lm)
  • VPL-EW225 (WXGA/2600 lm)
  • VPL-EX275 (XGA/3700 lm)
  • VPL-EX245 (XGA/3200 lm)
  • VPL-EX225 (XGA/2700 lm)

Mają pojawić się w sklepach w połowie lata, tak więc należy oczekiwać ich właściwie w najbliższych dniach.

Źródło: Informacja prasowa Sony

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.