Nowe funkcje Kalendarza Google

Strona głównaNowe funkcje Kalendarza Google
20.03.2010 01:21
Sneak Preview
Sneak Preview
Paweł Wimmer
Paweł Wimmer

W anglojęzycznej wersji Kalendarza Google pojawił się nowy gadżet o nazwie Smart Rescheduler, który służy do zmiany daty wydarzenia, z uwzględnieniem siatki już zaplanowanych zdarzeń i spotkań.

W anglojęzycznej wersji Kalendarza Google pojawił się nowy gadżet o nazwie Smart Rescheduler, który służy do zmiany daty wydarzenia, z uwzględnieniem siatki już zaplanowanych zdarzeń i spotkań.

Jeśli chcesz włączyć tę funkcję, zanim pojawi się w polskojęzycznej wersji, przestaw język na angielski, włącz Smart Rescheduler w Laboratorium, a potem powróć do polskiej wersji Kalendarza. Gadżet będzie widoczny w prawym panelu interfejsu.

Aby teraz zmienić datę wydarzenia, na przykład spotkania, kliknij wydarzenie, a następnie, gdy w interfejsie gadżetu pojawi się nazwa klikniętego wydarzenia, kliknij Find a new time. Po chwili (może to potrwać jakiś czas) ukaże się interfejs Smart Reschedulera z propozycjami nowych terminów - system stara się dopasować propozycje, biorąc pod uwagę wszystkie prowadzone przez nas kalendarze, także współdzielone z innymi osobami. Jeśli uznasz, że jakiś termin jest dogodny, a nie koliduje z innymi kalendarzami, kliknij polecenie Schedule this. Potem trzeba już tylko potwierdzić operację.

Drugą funkcją, którą też można włączyć jedynie w anglojęzycznym interfejsie, jest Sneak preview.

Po zmianie języka na angielski kliknij polecenie Create event. Gdy ukaże się formularz do tworzenia nowego wydarzenia, kliknij polecenie Check out a sneak preview of some new features nad formularzem, a potem przycisk Turn on the sneak preview. Zrezygnuj z tworzenia wydarzenia, opuść kalendarz, włącz go ponownie i przestaw język na polski.

Utwórz nowe wydarzenie - w tym momencie zobaczysz nowy interfejs formularza, w którym widoczne są inne wydarzenia, o ile jakieś znajdują się w czasowym sąsiedztwie. Możesz w ten sposób sprawdzić, czy nie ma jakichś kolidujących wydarzeń.

381011737568689898
Źródło zdjęć: © [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/03/SneakPreview.jpg)

Obie funkcje są jeszcze w stadium eksperymentu i zapewne będą sukcesywnie poprawiane - na pewno warto już teraz zapoznać się z ich możliwościami.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)