Nowe Gadu-Gadu 8.0 już jest!

Nowe Gadu-Gadu 8.0 już jest!
Paweł Cebula

09.02.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami GG Network udostępniło nową wersję swojego flagowego produktu - komunikatora Gadu-Gadu. Zmian jest całkiem sporo, zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najnowszej wersji tego komunikatora.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami GG Network udostępniło nową wersję swojego flagowego produktu - komunikatora Gadu-Gadu. Zmian jest całkiem sporo, zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najnowszej wersji tego komunikatora.

To, co dostrzegamy na samym początku to nowy wygląd. Standardowo do wyboru mamy 16 kolorowych skórek. Jeżeli ktoś uzna, że nie ma żadnej odpowiedniej skórki dla niego, może ją ściągnąć ze strony GaduDodatki.pl. Moim zdaniem wygląd nowego Gadu-Gadu jest zbyt „plastikowy” i mało spójny zarówno sam w sobie, jak i względem systemu operacyjnego (XP, Vista, Seven).

Jedną z nowości są „awatary” - miniaturki, które przedstawiają dany kontakt, ułatwiając znalezienie danej osoby na liście. Ciekawie prezentuje się przesyłanie obrazków między rozmówcami - zamiast wyszukiwać plików przy użyciu specjalnego okienka, wystarczy przesunąć plik do okna rozmowy i go upuścić (niestety w moim wypadku pojawiły się problemy przy wysyłaniu).

Zmorą wcześniejszych wersji Gadu-Gadu było stosowanie zasady jeden rozmówca - jedno okno rozmowy. Teraz zastosowano możliwość prowadzenia rozmów w jednym oknie, przełączając się jedynie pomiędzy kartami. Jednak, czy jest to nowość? Na tę chwilę mają to chyba wszystkie alternatywne komunikatory.

Wprowadzono sporo udogodnień ułatwiających wyszukiwanie kontaktów na liście, a także dodawanie nowych. Osoby korzystające z dwóch numerów Gadu-Gadu (np. jeden przeznaczony jest do rozmów prywatnych, a drugi do „służbowych”) bez problemu będą mogły zalogować się do obu kont jednocześnie.

Pojawiła się również lepsza integracja z innymi usługami GG Network, takimi jak VoIP NaGłos (wykorzystujący technologię Global IP Solution), czy radio Internetowe Open.Fm, do uruchomienia którego nie potrzeba już zainstalowanego odtwarzacza Winamp.

Nowe Gadu-Gadu obsługuje możliwość sprawdzania pisowni na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w przypadku przeglądarki Firefox (inline spell check). Użytkownicy wysyłający sobie nawzajem linki prowadzące do plików wideo w serwisie YouTube, będą mogli oglądać je bezpośrednio w oknie rozmowy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)