Nowe możliwości Xboxa - PayPal, Avatar Kinect i być może Skype

Nowe możliwości Xboxa - PayPal, Avatar Kinect i być może Skype10.05.2011 13:34
Fot. na licencji CC Hot Grill/Flickr
Fot. na licencji CC Hot Grill/Flickr
Szymon Adamus

Xbox 360 będzie miał niedługo sporo nowych możliwości. Najciekawsze z nich wiążą się z komunikacją i płatnościami.

Xbox 360 będzie miał niedługo sporo nowych możliwości. Najciekawsze z nich wiążą się z komunikacją i płatnościami.

Najpierw rzecz pewna, czyli Avatar Kinect. Będzie to wirtualne miejsce spotkań, pozwalające na przesiadywanie ze znajomymi w wirtualnym pomieszczeniu, nagrywanie filmików (i wrzucanie ich na Facebooka) itp. Ma to być nowoczesny chat z rozpoznawaniem nie tylko ruchu, ale i mimiki gości. Aktualizacja z tą funkcjonalnością ma się pojawić 27 maja.

382220767171278674
Źródło zdjęć: © [źródło](http://grrr.pl/images/2011/05/AvatarKinect.jpg)

Ale to nie wszystko. Joystiq donosi też o prawdopodobnym dodaniu płatności przez PayPal. Aktualizacja z tą nowością pojawi się podobno w ciągu dwóch tygodni. Wraz z nią zostanie dodane wsparcie dla nowego formatu dysków. Obecnie płyty DVD 7,95 GB oferują na Xboxie 360 tylko 6,8 GB. Reszta miejsca jest zużywana na zabezpieczenia antypirackie, kod wideo itp. Digital Foundry uważa, że nowy format będzie pozbawiony tej ukrytej partycji lub zostanie ona mocno zredukowana. Dzięki temu twórcy gier dostaną 1 GB miejsca więcej na swoje produkcje.

Ostatnią nowością może być Skype.

Fot. na licencji cc Ryan Fanshaw Photography/Flickr
Fot. na licencji cc Ryan Fanshaw Photography/Flickr

Microsoft jest już bliski kupna Skype'a za astronomiczne 8,5 miliarda dolarów. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to będzie to największe przejęcie w 36-letniej historii Microsoftu. Co za tym idzie - gwarantowane, że Skype pojawi się we wszelkich możliwych urządzeniach producenta. Jestem pewien, że znajdzie się dla niego również miejsce na Xboxie 360. Szczególnie, że Wielkie M sprzedało już 10 milionów Kinectów - gadżetu idealnego do obsługi Skype'a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)