Nowe odcinki kultowego serialu wyciekły do Sieci dwa tygodnie przed premierą

Nowe odcinki kultowego serialu wyciekły do Sieci dwa tygodnie przed premierą

David Duchovny (Fot. IMDb)
David Duchovny (Fot. IMDb)
Mariusz Kosakowski
27.12.2010 14:55

Wyjątkowy prezent pod choinką czekał na fanów serialu "Californication". Pierwsze dwa odcinki czwartej serii wyciekły do Internetu na dwa tygodnie przed oficjalną premierą.

Wyjątkowy prezent pod choinką czekał na fanów serialu "Californication". Pierwsze dwa odcinki czwartej serii wyciekły do Internetu na dwa tygodnie przed oficjalną premierą.

David Duchowny jako przystojny pisarz Hank Moody pojawi się w czwartej serii serialu "Californication" 9 stycznia 2011 roku. Tak oficjalnie zakładali producenci, których plany pokrzyżował jednak pracownik telewizji kablowej Showtime.

Pierwsze dwa odcinki, który wyciekły do sieci BitTorrent, były najprawdopodobniej przegrane z promocyjnego DVD, które pracownik Showtime'a dostał na święta do zrecenzowania – to częsta praktyka przed wejściem produkcji na ekrany.

W Sieci produkcja została oznaczona tagiem PREAIR. Jest on używany w sieciach P2P przy materiałach, które mają dopiero oficjalnie ukazać się np. w telewizji.

Materiały promocyjne były zawsze słaby punktem producentów filmowych. Na sprawy sądowe związane z przeciekami wytwórnie filmowe przeznaczyły miliony dolarów. Pewnie dlatego zdecydowano, że materiały dla recenzentów nie będą dostarczane w całości.

Kaye Cooper Mead, wiceprezes ds. dystrybucji w Summit Entertainment przyznaje, że pozbycie się promocyjnych materiałów to najlepsze wyjście z sytuacji. Studio Summit Entertainment zdobyło Oskara za film "The Hurt Locker". Ten wyciekł do Sieci na kilka miesięcy przed kinową premierą.

Serialowi "Californication" przeciek raczej nie zaszkodzi. Dzięki takiemu prezentowi pod choinkę 4. sezon może spodziewać się jeszcze większej liczby fanów ;).

Źródło: TorrentFreak

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)