Nowe odtwarzacze Blu-ray Panasonica. Informacje prosto z Londynu

Nowe odtwarzacze Blu-ray Panasonica. Informacje prosto z Londynu18.02.2011 14:37
Szymon Adamus

Na Panasonic Convention nie mogło oczywiście zabraknąć technologii Blu-ray. Japoński producent pokazał kilka odtwarzaczy i zaproponował nowe funkcje. Nie wszystkie przypadły mi do gustu, ale kilka jest ciekawych.

Na Panasonic Convention nie mogło oczywiście zabraknąć technologii Blu-ray. Japoński producent pokazał kilka odtwarzaczy i zaproponował nowe funkcje. Nie wszystkie przypadły mi do gustu, ale kilka jest ciekawych.

Na początek mała rozgrzewka, czyli energooszczędność. Do 2018 roku japoński producent chce być najbardziej "eco friendly" firmą na świecie. Stąd takie prezentacje jak poniżej.

Z nowości absolutnie zbędnych, ale takich, które będą zapewne mocno promowane, można wymienić chociażby sterowanie bezdotykowe w modelach BDT310 i BDT210.

Dziennikarze, z którymi rozmawiałem na konwencie, byli zdziwieni tym dodatkiem. Według większości z nich to tylko mało praktyczny gadżet, który i tak nie będzie wykorzystywany, bo odtwarzacze najczęściej stoją w półkach lub tworzą wyższe konstrukcje z innym sprzętem. Zgadzam się z tą opinią. Absolutnie zbędny dodatek. Czymś jednak trzeba przykuwać uwagę klientów.

O wiele bardziej praktyczne będą inne funkcje nowych odtwarzaczy:

  • podwójne złącze HDMI w modelu BDT310;
  • system kontroli obrazu 3D pozwalający na dostosowanie go do swoich preferencji;
  • konwersja obrazu 2D do 3D w modelach BDT310, BDT210, BDT110 i BDT111.

Funkcje te były prezentowane na konwencie, ale moim zdaniem zbyt słabo. Wydawało się, że producent poświęcił więcej uwagi na wymyślenie ciekawej promocji sterowania playerem za pomocą iPhone'a czy iPada lub prezentacji panelu bezdotykowego. Rozumiem, gdyby miało to miejsce na zwykłych targach, ale Panasonic Convention było spotkaniem z dziennikarzami. Ktoś nie tak poustawiał priorytety.

Ciekawe funkcje jednak nadchodzą, a odtwarzacze Blu-ray Panasonica będą jeszcze bardziej przyjazne fanom 3D.

Na koniec jeszcze przenośne odtwarzacze Blu-ray. Modele B200 i B500 odczytujące filmy nie tylko z Blu-ray, ale też z kart pamięci.

Całkiem w porządku, ale tego typu sprzęt przenośny ma zawsze jedną podstawową wadę - cenę. Nie sądzę, by nowe modele miały dostatecznie niską cenę, by wybierać je zamiast modeli stacjonarnych.

Źródło: TechSfera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)