Nowe propozycje 3D Samsunga

Nowe propozycje 3D Samsunga24.02.2011 11:01
Nowe propozycje 3D Samsunga
Blomedia poleca

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

Na Samsung Forum 2011 w Budapeszcie poznałem kilka propozycji 3D koreańskiego producenta na nowy rok. Niektóre z nich są bardzo ciekawe. Inne to absolutna strata czasu i pieniędzy.

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

Na Samsung Forum 2011 w Budapeszcie poznałem kilka propozycji 3D koreańskiego producenta na nowy rok. Niektóre z nich są bardzo ciekawe. Inne to absolutna strata czasu i pieniędzy.

Konwersja 2D na 3D

Na pierwszy plan forum wychylała się technologia konwersji obrazu 2D na 3D w czasie rzeczywistym. Samsung prezentował ją na filmach, telewizorach z podłączoną kamerą pokazującą obraz na żywo, na nowych monitorach z rewelacyjnym designem (np. Samsung 950), a nawet na laptopach i grach wideo z konsol. Konwersja obrazu dwuwymiarowego na trójwymiar była na każdym kroku i niestety wszędzie wypadała równie słabo.

Ten system zwyczajnie nie działa. Przynajmniej u Samsunga. Medal Of Honor: Airborne z konsoli Xbox 360 podłączonej do monitora Samsunga nie miał praktycznie żadnego efektu głębi, a migający obraz przeszkadzał. Kamera rejestrująca stoisko na żywo i zamieniająca obraz gości w wersję 3D była fajnym pomysłem, ale głębi po prosu nie było widać.

Jedyne, co się udało, to konwersja zdjęć z 2D na 3D. To akurat sprzęt Samsunga robi całkiem nieźle. Efekt nie jest tak dobry jak z fotek 3D zrobionych trójwymiarowymi obiektywami, ale przynajmniej było czuć głębię. W przypadku filmów to na razie strata czasu i pieniędzy.

Nowe okulary 3D

Dużo lepiej wypadły nowe, aktywne okulary 3D Koreańczyków. Po pierwsze, mają rewelacyjny design, o którym pisałem już kiedyś na innym blogu. Są to też najmniejsze i najlżejsze szkła aktywne 3D, jakie można dostać. Są tak zminiaturyzowane, że można je pomylić z okularami pasywnymi.

390296602147565301

Minusem takiego projektu jest wielkość szkieł. Mogą być trochę za małe, szczególnie dla osób, które noszą już okulary korekcyjne. Niemniej jednak pod względem miniaturyzacji i projektu robią ogromne wrażenie.

Producent pokazał też przelotnie nowy rodzaj ładowarki, pozwalający na zasilenie czterech par okularów 3D jednocześnie.

Blu-ray

390296602147761909

Podobnie model HT-D7100 z głośnikami 2.1 i bardzo ciekawym designem.

390296602147892981

Odtwarzacze będą oferowały technologię DLNA (mocno promowaną przez Samsunga), funkcje sieciowe dostępne z menu nawigacyjnego Smart Hub, a wybrane modele również konwersję 2D na 3D (beznadziejną, ale jednak :). Więcej fotek w galerii pod wpisem.

Źródło: Multi-blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)