Nowe UMPC Viliv X70EX - nie tak tanie, jak zapowiadano

MID-y lub UMPC (jak kto woli) nie są jeszcze tak bardzo popularnymi urządzeniami. Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu, aż coraz większa liczba użytkowników będzie się decydować na zakup tego typu gadżetów. Być może ktoś zdecyduje się na X70EX produkcji firmy Viliv?

umpc-viliv-x70ex
umpc-viliv-x70ex
Damian

MID-y lub UMPC (jak kto woli) nie są jeszcze tak bardzo popularnymi urządzeniami. Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu, aż coraz większa liczba użytkowników będzie się decydować na zakup tego typu gadżetów. Być może ktoś zdecyduje się na X70EX produkcji firmy Viliv?

Urządzenie już można kupić w Stanach Zjednoczonych na stronie Newegg.com. W sprzedaży znajdują się się trzy modele - Express P, Premium P oraz Premium 3GP. Różnią się od siebie pod kilkoma względami, głównie jeśli chodzi o rodzaj procesora oraz pojemność dysku twardego.

Pierwszy z nich (Viliv X70EX Express P) wyposażony jest w procesor Intel Atom Z515 o taktowaniu 1.2GHz oraz dysk SSD o pojemności 16GB. Drugi (Viliv X70EX Premium P) to już Intel Atom Z520 o taktowaniu 1.33GHz oraz dysk SSD o pojemności 32GB. Ostatni (Viliv X70EX Premium 3GP) od poprzednika różni się tylko tym, że posiada moduł HSPA 3G oraz odbiornik GPS.

Poza tym, wszystkie mają 7-calowy, dotykowy ekran o imponującej rozdzielczości 1024 x 600, 1GB pamięci RAM, 802.11b/g Wireless LAN, Bluetooth, kamerę internetową 1.3MP, mikrofon, głośniki stereo, czytnik kart SDHC oraz USB host, USB link i multi I/O port.

Jak widzicie na zdjęciu, UMPC nie ma klawiatury. Zamiast tego używa się wersji ekranowej w dość oryginalnym wydaniu, ponieważ użytkownik czuje, jakby rzeczywiście wciskał przyciski. Urządzenie radzi sobie z filmami w rozdzielczości HD 720p. Bateria wytrzymuje 5.5 godziny oglądania wideo oraz około 150 godzin w stanie wstrzymania.

Modele kosztują odpowiednio 600$, 730$ oraz 880$.

Źródło: Laptoping

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.