Noworoczne postanowienia. Jest gadżet, który pozwoli ci je spełnić

Noworoczne postanowienia. Jest gadżet, który pozwoli ci je spełnić

Noworoczne postanowienia. Jest gadżet, który pozwoli ci je spełnić
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Katarzyna Mikołajewska
12.12.2017 08:10, aktualizacja: 13.12.2017 10:59

Co roku jest podobnie. Obiecujemy sobie, że zaczniemy się ruszać i zdrowo odżywiać. Te postanowienia są szczególnie silne tuż po świątecznym i Sylwestrowym obżarstwie. Zazwyczaj jednak już w styczniu słabną. W 2018 r. podejdź do sprawy metodycznie i osiągnij cel małymi krokami.

Najpopularniejszym postanowieniem noworocznym jest utrata kilogramów, albo przynajmniej przejście na zdrowy tryb życia. Problem w tym, że te postanowienia są tak naprawdę najtrudniejsze do utrzymania. A efekt zależy od systematyczności.

Zamiast przechodzić na głodówkę i wykupywać długookresowy karnet na siłownie warto wyznaczyć sobie małe cele. Kupić krokomierz i codziennie zwiększać swoją aktywność fizyczną. Porzucić jeżdżenie windą i chodzić schodami. Zostawiać samochód i na zakupy do osiedlowego sklepiku wybierać się piechotą. Codziennie odrobinę wydłużać spacery z psem (jeśli go mamy). Spróbować zacząć biegać - jeśli sprawia nam to przyjemność. Zacząć od niewielkich dystansów. I - co najważniejsze - monitorować swoje postępy.

OMRON Walking Style One 2.1 to nowoczesny krokomierz, który przy użyciu technologii 3D dokładnie rejestruje codzienną liczbę kroków. Wskazuje również kalorie spalone podczas ruchu. Dzięki niemu będziemy widzieli, czy poprawiamy swoje wyniki (posiada pamięć ostatnich siedmiu dni).

Do diety też warto podejść metodycznie, ale spokojnie i stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe. Zamiast popcornu czy pestek, przy filmie pogryzać migdały i pestki dyni. Ograniczyć spożycie słodyczy i smażonych potraw - ale nie eliminować ich od razu, bo możemy nie dać rady.

Będziemy zaskoczeni efektem, jeśli połączymy delikatną modyfikację diety ze stopniowym wprowadzaniem i monitorowaniem aktywności fizycznej. Co więcej, taka metoda pozwala uniknąć efektu jo-jo, czyli gwałtownego odzyskania utraconych kilogramów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)