Nowości 2012: co czeka nas w tym roku w multimedialnym świecie?

Nowości 2012: co czeka nas w tym roku w multimedialnym świecie?
Maciej Kuś

02.01.2012 17:34, aktual.: 14.01.2022 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Niedługo zaczniemy relacje z targów elektroniki CES w Las Vegas, ale już teraz warto pokusić się o kilka prognoz. Co nowego czeka nas w 2012 roku?

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Niedługo zaczniemy relacje z targów elektroniki CES w Las Vegas, ale już teraz warto pokusić się o kilka prognoz. Co nowego czeka nas w 2012 roku?

1. Powolna śmierć dysków

Nawet jeśli odtwarzacze Blu-ray/DVD/CD nie znikną z oferty producentów, coraz większą rolę będą odgrywały ich funkcje dostarczania wideo bezpośrednio z Sieci. Blu-ray bez streamingu będzie w 2012 roku takim samym przeżytkiem jak dziś DVD.

2. Filmy i muzyka z chmury

Nowe kina domowe będą powoli zmieniać się w większą wersję iPodów czy iPhone'ów. Amazon Cloud czy Google Music Apps staną się niezbędnym wyposażeniem nowych odtwarzaczy multimedialnych. Miejmy nadzieję, że także w Polsce.

3. Mniej systemów 5.1, więcej „sound bars”

Kina domowe z głośnikami porozstawianymi po całym pokoju i plątaniną kabli powoli zaczną odchodzić w przeszłość. Zastąpią je zaawansowane technologicznie listwy dźwiękowe, których możliwości emisji wielokanałowego dźwięku nie będą już ustępowały tradycyjnym zestawom 5.1. Pojawią się też kompaktowe kina domowe, takie jak Unity Home Theater System firmy In2, będący po prostu podstawką pod telewizor.

4. Wejście firmy Apple na rynek TV i telewizor sterowany głosem

Apple co prawda zapowiadał już to kilka razy, ale w 2012 roku słowo może stać się wreszcie ciałem. Tym bardziej że firma ogłosiła niedawno rozpoczęcie współpracy z japońskim Sharpem przy produkcji wyświetlaczy LCD. Apple chce, by jego nowy odbiornik miał te same możliwości co iPady czy iPhone'y i był sterowany za pomocą głosu.

5. Podwojenie liczby sprzedaży projektorów do kin domowych

Tak przynajmniej przewiduje firma BenQ. Tajwańczycy są przekonani, że po masowej wymianie telewizorów ludzie zechcą teraz wzbogacić swoje kina domowe o możliwość oglądania obrazów o przekątnej nawet 200 cali. BenQ przewiduje 100-procentowy wzrost sprzedaży projektorów HD w cenie poniżej 2500 dolarów (ok. 8000 zł), co ich zdaniem jest tańszym segmentem rynku. To tylko kilka prognoz tego, z czym spotkamy się po Nowym Roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)