Nowości z polskich sklepów: Samsung, Verbatim i Western Digital

Nowości z polskich sklepów: Samsung, Verbatim i Western Digital
Marek Maruszczak

05.07.2009 19:35, aktual.: 14.03.2022 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato atakuje nas z nieba falami gorąca. Przed upałem najlepiej uciekać nad wodę albo w ogóle nie wychodzić z domu i wykorzystać wolny czas na nadrobienie zaległości w graniu. W zależności od tego, co wybierzemy może się przydać poręczna kamera od Samsunga albo zestawy słuchawkowe Verbatima.

Lato atakuje nas z nieba falami gorąca. Przed upałem najlepiej uciekać nad wodę albo w ogóle nie wychodzić z domu i wykorzystać wolny czas na nadrobienie zaległości w graniu. W zależności od tego, co wybierzemy może się przydać poręczna kamera od Samsunga albo zestawy słuchawkowe Verbatima.

„Przestrzenne” i wibrujące słuchawki od Verbatima

Rapier USB z modułem wibracji

Obraz

Producent zapewnia, że dzięki tym słuchawkom będziemy jeszcze bardziej mogli wczuć się w to co akcję na ekranie.

W słuchawkach zamontowano wzmacniacza niskich częstotliwości i zastosowano trzystopniowy system wibracji.

Zakres częstotliwości to od 20 Hz do 200 Hz dla wibracji i od 20 Hz do 20 kHz w głośniku.

Do tego standardowy mikrofon, który można szybko wyłączyć odpowiednim przyciskiem.

Zestaw kosztuje 159zł.

Verbatim 5.1 USB

Obraz

Za te słuchawki trzeba zapłacić nieco drożej – 199zł. W zamian mamy otrzymać możliwość cieszenia się dźwiękiem przestrzennym. Subwoofer pracuje w zakresie częstotliwości od 50 Hz do 5 kHz, z maksymalną mocą 500 mW.

Oba zestawy nie wymagają instalowania żadnego oprogramowania i są gotowe do pracy natychmiast po podłączeniu do komputera.

Cena, choć nie najniższa jest do przełknięcia i chętnie pobawiłbym się chwilę nowymi Verbatimami. Nie wiem tylko jak wibracje wpłynęłyby na moją głową podczas dłuższych sesji np. z MOH.

Ergonomiczne kamery Samsunga - SMX-C14 i SMX-C10

Obraz

Konstrukcja obu gadżetów została tak obmyślona żeby ruchy ręki „operatora” mogły spokojnie nadążyć za dziećmi nawet, jeżeli te zdradzają objawy nadpobudliwości ruchowej.

Układ optyczny został skierowany do góry, kamery wyposażono także w obrotowy ekran. Umożliwia to długotrwałe nagrywanie poczynań tych z dzieci, na które trzeba jeszcze patrzeć z góry.

Obraz

Kamery wyposażono w zoom optyczny 10x oraz, ekran LCD o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 230 000 pikseli oraz system stabilizacji obrazu. Obie posiadają gniazda SD/SDHC. Model SMX-C14 ma także wbudowane 16GB pamięci flash.

Ciekawą funkcją jest możliwość nagrywania techniką poklatkową. Kamery mogą być także wykorzystywane jako aparat cyfrowy.

Gigantyczny dysk My Book od WD - 4TB

Obraz

Jeżeli brakuje Wam miejsca na „kopie zapasowe” filmów muzyki czy jakichkolwiek innych materiałów. To warto zainteresować się pamięciami masowymi. Podobnie w przypadku konieczności wykonywania automatycznych kopii bezpieczeństwa. My Book World Edition II powinien sprawdzić się w obu przypadkach.

Dwudyskowy system RAID 1 sprawia, że nawet, jeżeli jeden z dysków ulegnie awarii nasze dane wciąż są bezpieczne a urządzenie pracuje dalej.

Wskaźnik pojemności pozawala szybko sprawdzić ile jeszcze miejsca nam pozostało, a gigabitowy port ethernet zapewni szybki transfer dokądkolwiek zechcemy.

Korzystanie z tego urządzenia NAS zapewnia także dostęp do danych z każdego miejsca z dostępem do sieci.

Dysk możemy podłączyć do Maków, PCtów oraz najnowszych konsol Microsoftu i Sony.

MB ma też być przyjazny środowisku i to zarówno naturalnemu jak i domowemu. W Parze z cichą pracą idzie 33% oszczędność energii.

Jak zwykle w przypadku podobnych urządzeń wadą jest cena. Za wersję 4TB trzeba zapłacić

2874 PLN a za 2 TB – 1487 PLN.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)