Nowy iPod touch, czyli iPhone 4 bez dzwonienia

Nowy iPod touch, czyli iPhone 4 bez dzwonienia

ipod touch
ipod touch
Blomedia poleca
02.09.2010 09:57, aktualizacja: 15.01.2022 14:10

Zgodnie z zapowiedzią Apple zaprezentował zestaw zupełnie nowych gadżetów. Wśród muzycznych nowości najważniejszą jest pewnie iPod touch - (prawie) tak dobry jak iPhone 4 - nowy PMP otrzymał wyświetlacz Retina, kamerę oraz usługę Face Time. Nowości jest jednak więcej.

Zgodnie z zapowiedzią Apple zaprezentował zestaw zupełnie nowych gadżetów. Wśród muzycznych nowości najważniejszą jest pewnie iPod touch - (prawie) tak dobry jak iPhone 4 - nowy PMP otrzymał wyświetlacz Retina, kamerę oraz usługę Face Time. Nowości jest jednak więcej.

Firma Apple zaprezentowała dziś wieczorem sporo muzycznych nowości. Pierwszą, a zarazem najważniejszą z nich, jest nowy iPod touch. Zgodnie z przewidywaniami popularny odtwarzacz bazuje teraz na iPhonie 4 – otrzymał wyświetlacz Retina, kamerę oraz usługę Face Time, a jego sercem jest procesor Apple A4.

Apple po raz pierwszy udostępnił przekaz wideo z konferencji, na której Steve Jobs zaprezentował całą gamę nowych produktów z nadgryzionym jabłuszkiem w logo. Najważniejszy z nich jest nowy iPod touch. Odtwarzacz odziedziczył sporo po swoim starszym kuzynie - iPhonie 4. iPod touch nie zmienił wprawdzie swojego wyglądu, ale większość zmian ukrytych jest w środku. Na początek warto podkreślić, że bateria iPoda powinna pozwolić na 40 godzin słuchania muzyki oraz około 7 godzin oglądania filmów.

Wyświetlacz Retina

iPhone 4 to pierwsze urządzenie, w którym firma Apple zastosowała wysokiej jakości wyświetlacz IPS o nazwie Retina. Drugim jest nowy iPod touch. Podświetlany w technologii LED ekran posiada rozdzielczość 960 x 640 pikseli, czyli cztery razy większą niż w poprzednim modelu. Daje to rezultat 326 pikseli na cal. Apple chwali się, że przy takiej rozdzielczości ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć pojedynczego piksela na ekranie. Popatrzymy i zobaczymy... Albo i nie ;)

Przednia kamera + FaceTime

iPod touch otrzymał teraz aż dwie kamery. Pierwsza została ulokowana z przodu urządzenia i ma świetnie współpracować z aplikacją FaceTime.

Filmy w HD z możliwością edycji

Druga, ulokowana z tyłu kamera pozwala na rejestrowanie filmów w jakości HD 720p. Użytkownik może edytować nagrany materiał na iPodzie między innymi dzięki aplikacji iMovie.

Apple A4

Sercem największego z rodziny odtwarzaczy Apple jest teraz chip Apple A4, który szerzej opisywaliśmy już przy okazji premiery iPada. Dzięki zastosowaniu tego układu iPod touch jest w stanie obsłużyć np. aplikację FaceTime czy iMovie.

Żyroskop

Nowi iPod touch został także wyposażony w żyroskop, który będzie można wykorzystać głównie w grach.

Game Center

Wraz z iPodem Touch zaprezentowano zapowiadaną niedawno usługę Game Center. To platforma do zbierania osiągnięć w grach, komunikowania się pomiędzy graczami oraz wyświetlania globalnych statystyk. Game Center oferuje graczom te same możliwości, jakie do tej pory świadczyły takie platformy, jak OpenFeint, Crystal czy Scoreloop.

Ceny

Nowy iPod touch trafi do sklepów w przyszłym tygodniu, czyli po 6 września 2010 roku. Prawdopodobnie niedługo potem pierwsze partie nowych odtwarzaczy dotrą także do polskich sklepów z produktami marki Apple, o czym od razu Was poinformujemy.

Źródło: applemania

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)