Nowy Komiks o Wiedźminie już w czerwcu. Geralt dostanie kolejny zeszyt od Dark Horse Comics

Nowy Komiks o Wiedźminie już w czerwcu. Geralt dostanie kolejny zeszyt od Dark Horse Comics10.03.2020 21:40
The Witcher: Fading Memories to nowy komiks z Wiedźminem. Ukaże się w czerwcu
The Witcher: Fading Memories to nowy komiks z Wiedźminem. Ukaże się w czerwcu
Źródło zdjęć: © Dark Horse
Jan Domański

Komiksy z Wiedźminem ukazywały się jeszcze w latach ’90 ubiegłego wieku nakładem Polaków. Po sukcesie gry temat odżył i fani otrzymali kilka zeszytów wydawnictwa Dark Horse Comics. Po ostatniej ciszy w temacie, Dark Horse zapowiada kolejny cykl.

Ma składać się na cztery komiksy, a pierwszy z nich otrzymał tytuł The Witcher: Fading Memories (nasze nieoficjalne tłumaczenie - Wiedźmin: Zanikające wspomnienia). Zeszyt zadebiutuje 17 czerwca 2020 roku. Przynajmniej na zachodzie. Na razie nic nie wiadomo o polskim wydaniu, ale poprzednie komiksy (jak np. Dom ze szkła) były wydawane również w naszym kraju. Najwyżej poczekamy nieco dłużej, choć to tylko przypuszczenia, a nie oficjalne stanowisko.

Zagraniczny komiks z Geraltem, ale z udziałem Polaka

Za projekt okładki nowego komiksu z Białym Wilkiem odpowiada Evana Cagle. Wszystkie ilustracje wewnątrz wykonał Amad Mir, a historia wyszła spod ręki polskiego twórcy, czyli Bartosza Sztybora. To nie pierwszy udział rodzimego autora w zagranicznych komiksach z Geraltem. Co prawda nie we wszystkich, ale w wielu poprzednich nie zabrakło polskich twórców.

Jak można przeczytać na oficjalnych stronach wydawnictwa *"The Witcher: Fading Memories śledzi dalsze przygody Geralta z Rivii. Geralt stał się zubożały i przygnębiony, odkąd groźby potworów zniknęły. Czasy zawsze były ciężkie dla Wiedźminów - ale bez ciągłej pracy jego sytuacja się pogorszyła. Kiedy Geralt bada nowe możliwości na swojej ścieżce życiowej, otrzymuje prośbę od burmistrza Towitz, małego miasteczka, w którym dzieci są porywane przez Foglets… ale coś jest nie tak z tym nowym zagrożeniem."

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)