Nowy, obiecujący serial science fiction. Zobaczcie trailer "Defiance"

Strona głównaNowy, obiecujący serial science fiction. Zobaczcie trailer "Defiance"
16.10.2012 16:58
"Defiance" (Fot. SyFy)
"Defiance" (Fot. SyFy)
Marta Wawrzyn
Marta Wawrzyn

Seriali science fiction co roku pojawia się kilka, mało który jednak faktycznie zasługuje na uwagę. Ten może być przełomem. Zobaczcie zwiastun ambitnie wyglądającej produkcji "Defiance", która będzie opowiadać o walce ludzi z obcymi.

bEUeUlvp

Seriali science fiction co roku pojawia się kilka, mało który jednak faktycznie zasługuje na uwagę. Ten może być przełomem. Zobaczcie zwiastun ambitnie wyglądającej produkcji "Defiance", która będzie opowiadać o walce ludzi z obcymi.

Amerykańska telewizja SyFy w kwietniu pokaże "Defiance", nowy, prezentujący się całkiem nieźle serial science fiction. Jednocześnie ukaże się na rynku gra MMO osadzona w świecie serialu. Choć zwykle podchodzę sceptycznie do takich newsów, to muszę przyznać, że tym razem jestem na "tak" już po pierwszym 30-sekundowym zwiastunie.

"Defiance" dzieje się w przyszłości, na Ziemi wyniszczonej wojną z obcymi, zwanymi Votanami. Przybyli oni na naszą planetę, by na niej zamieszkać, po tym jak ich układ słoneczny przestał istnieć. Szybko odkryli, że nie są tu mile widziani, zaczęli więc atakować ludzi. Rozpoczęli również terraformowanie Ziemi i przekształcanie jej powierzchni w taki sposób, żeby ludziom nie było łatwo przeżyć. Po dekadach wojny obie strony dochodzą do wniosku, że muszą skupić się na przetrwaniu, i ogłaszają zawieszenie broni.

bEUeUlvr

Głównym bohaterem "Defiance" jest Jeb Nolan (znany m.in. z "Lost" i "True Blood" Grant Bowler - przystojniak, oczywiście), samotnik, który stracił podczas wojny żonę i dziecko. Kiedy przybyli obcy, miał zaledwie 10 lat. Długie lata spędził w wojsku, broniąc ludzkiej cywilizacji. Po wojnie wraca do domu, by przekonać się, że jego miasto nie przypomina już tego, które opuścił. Bardziej przypomina obóz dla uchodźców.

Nolan zostaje stróżem prawa w tej jednej z nielicznych oaz ludzkiej cywilizacji, broniących miasta przed niebezpieczeństwami takimi jak starcia ludzi i kosmitów.

W obsadzie znajdują się również Julie Benz, Stephanie Leonidas, Tony Curran, Graham Greene i Jaime Murray. Producentami serialu są Rockne O'Bannon ("Farscape"), Kevin Murphy ("Desperate Housewives") i Michael Taylor ("Battlestar Galactica"). Gwarancją jakości ma być zwłaszcza nazwisko tego ostatniego.

Zobaczcie trailer "Defiance":

bEUeUlvx

Oczywiście, nie da się po opisie i 30-sekundowej zapowiedzi określić, czy to będzie dobry serial. Ale i ta zapowiedź, i obsada, i nazwiska twórców raczej zachęcają mnie do sprawdzenia, co to będzie (nie żebym nie sprawdzała wszystkiego). Na razie "Defiance" prezentuje się całkiem ambitnie i nie aż tak sztampowo, jak wiele ostatnich hitów z półki science fiction (patrz: "Falling Skies").

Już w kwietniu dowiemy się, czy mamy do czynienia z serialem na miarę "BSG", czy z kolejną nieudaną próbą stworzenia czegoś wartego uwagi.

Źródło: io9

Udostępnij:
bEUeUlvB
Komentarze (0)
bEUeUlwn