Nowy ShoqBox Philipsa – przenośny głośnik na każde warunki

Nowy ShoqBox Philipsa – przenośny głośnik na każde warunki24.06.2012 23:00
Philips SB7220/12 (fot. philips.pl)
Philips SB7220/12 (fot. philips.pl)
Marcin Honkisz

Najnowszy model ShoqBoxa – SB7220 nie tylko jest ultrawytrzymały, ale w końcu wygląda tak, jak powinien – bojowo i niecodziennie.

Najnowszy model ShoqBoxa – SB7220 nie tylko jest ultrawytrzymały, ale w końcu wygląda tak, jak powinien – bojowo i niecodziennie.

ShoqBox to linia bezprzewodowych głośników, które teoretycznie mogą przetrwać każde warunki terenowe, które przetrwa również ich właściciel – wodę, błoto, pył, kurz i upadki z rozsądnych wysokości.

Głośnik łączy się z dowolnym urządzeniem obsługującym Bluetooth w jednym ze standardów: A2DP, AVRCP, HFP lub HSP. W praktyce pozwala to na podłączenie go do każdego smartfona, tabletu czy odtwarzacza muzycznego wyposażonego w Bluetooth w wersji co najmniej 2.1.

Głośnik ma wymiary 72 x 68 x 179 mm i waży niecałe pół kilograma, więc nie będzie poważnym obciążeniem w bagażu. Zasilany jest litowym akumulatorem, który pozwala na słuchanie muzyki nawet przez 8 godzin.

Jak na urządzenie tego typu ShoqBox może pochwalić się całkiem niezłymi parametrami. Wyposażony został w dwa głośniki 1-calowe wykorzystujące magnesy neodymowe. Ich moc RMS to 2 x 4 W, grają w stereo oraz umożliwiają podbicie basów, które Philips nazwał wOOx.

SB7220/12 (fot. philips.pl)
SB7220/12 (fot. philips.pl)

Co ciekawe, posiadając dwa takie urządzenia można je sparować i będą wtedy działały jak jeden w pełni stereofoniczny system o mocach 8 W na kanał. Nieźle, jak na przenośny bezprzewodowy sprzęt.

Głośniki już są w sprzedaży, wg oficjalnej strony Philipsa także w Polsce. Jednak nie udało mi się namierzyć ich w żadnym rodzimym sklepie. Nie znalazłem też informacji o cenie w naszym kraju. Oficjalna – światowa – to ok. 180 dol. Czy warto? Myślę, że tak.

Źródło: Philips

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)