Nowy sposób tworzenia OLED – będzie więcej i taniej

OLED cały czas jeszcze raczkuje w świecie telewizji w wysokich rozdzielczościach. Jednak już tylko kwestią czasu jest to, że wkrótce technologia ta osiągnie pełnoletniość i zastąpi w naszych salonach wszystkie pudła LCD i Plazmy. Dzisiaj OLED uczyniło kolejny, duży krok!

Blomedia poleca

OLED cały czas jeszcze raczkuje w świecie telewizji w wysokich rozdzielczościach. Jednak już tylko kwestią czasu jest to, że wkrótce technologia ta osiągnie pełnoletniość i zastąpi w naszych salonach wszystkie pudła LCD i Plazmy. Dzisiaj OLED uczyniło kolejny, duży krok!

Firma Kateeva opracowała zupełnie nowy sposób tworzenia paneli OLED. Jest on łudząco podobny do drukowania i pozwala na tworzenie dużo większych ekranów, niż miało to miejsce do tej pory. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich producentów sprzętu elektronicznego. Myślę jednak, że jeszcze bardziej ucieszy ich fakt, że nowa technologia jest dużo tańsza. Kateeva zarzeka się, że stworzenie ekranu OLED, dzięki ich metodzie, będzie aż o 70 procent tańsze, niż wyprodukowanie matrycy LCD o identycznych rozmiarach.

Główną różnicą jest sposób suszenia, który wykorzystuje T-Jet (strumień T?). Znajduje się on pomiędzy dyszą a podłożem i znacząco zwiększa precyzję “drukowania” ekranu. Materiał jest początkowo podgrzewany do 100 stopni Celsjusza, aby wyparował z niepożądanych cieczy. Następnie jego temperatura jest podniesiona o kolejne 200 stopni (czyli do 300!). Materiał zmienia swój stan skupienia na gazowy. Następnie umieszcza się go na podłożu, gdzie zostaje utwardzony.

W takim razie czekamy na pierwsze panele OLED stworzone przy pomocy technologii opracowanej przez Kateeva.

Źródło: HDTVmania

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.