Nowy wielofunkcyjny termostat od Silverpack

Nowy wielofunkcyjny termostat od Silverpack13.01.2010 12:00
Nowy wielofunkcyjny termostat od Silverpack
Marcin Krzewicki

Firma Silverpack zaprezentowała swój nowy produkt, którym jest wielofunkcyjny, cyfrowy i inteligentny termostat ułatwiający zarządzanie energią w domowym zaciszu.

Firma Silverpack zaprezentowała swój nowy produkt, którym jest wielofunkcyjny, cyfrowy i inteligentny termostat ułatwiający zarządzanie energią w domowym zaciszu.

To, że rozwój technologii wspierających wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii przeżywa swój rozkwit nie oznacza wcale, że możemy "szastać" elektrycznością na lewo i prawo przy okazji zapominając o podstawowych zasadach ekologii.

Dlatego właśnie takie gadżety jak zaawansowany termostat pozwolą nie tylko na monitoring, ale i planowanie dostaw energii do poszczególnych części instalacji w każdym domu. Nowe urządzenie od Silverpack posiada dotykowy 7 calowy wyświetlacz ułatwiający użytkownikowi nawigację.

397375160229179854

Oprócz sterowania klimatyzacją możemy zaplanować czas zasilania innych urządzeń elektrycznych. Wychodząc z domu warto zaplanować odcięcie dostaw prądu do komputera, telewizora czy kina domowego, które podczas czuwania również zużywa pewne ilości energii.

Urządzenie wyposażone jest w moduł Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest wysyłanie danych do zakładu energetycznego drogą radiową. Moim zdaniem jest to przyszłościowe rozwiązanie, które nie prędko zawita w naszych skromnych progach, ale dobrze jest wiedzieć co tracimy.

Gadżeciarski termostat jest jakby odchudzoną wersją kompleksowego rozwiązania, które oferuje Smart-HDL wraz z produktem oferującym więcej możliwości konfiguracji i zarządzania domową energią.

źródło: ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)