Numer telefonu stacjonarnego w komputerze dzięki Gadu-Gadu

Strona głównaNumer telefonu stacjonarnego w komputerze dzięki Gadu-Gadu
03.04.2008 16:00
Paweł Cebula
Paweł Cebula

Koszty rozmów telefonicznych w Polsce są jednym z najwyższych w Europie. Poza cenami połączeń abonent ponosi dodatkowo co miesiąc koszt abonamentu bez względu na to, czy faktycznie korzysta z połączeń czy nie w danym miesiącu.

bETUGCBh

Sytuacja, w której klienci rezygnują z opłacania kosztownego abonamentu za numer stacjonarny na rzecz posiadanego już telefonu komórkowego nie należą do rzadkości. Numer stacjonarny z tradycyjnym prefiksem przydaje się jednak w wielu sytuacjach – gdy nasi znajomi, rodzina chcą wykonywać połączenia w cenie rozmowy lokalnej na telefon stacjonarny, a nie komórkowy, gdy nie chcemy dzielić się numerem telefonu komórkowego, gdy z różnych względów chcemy posiadać numer telefonu w danej strefie numeracyjnej.

Jak połączyć tradycję (nr stacjonarny z prefiksem) z nowoczesną i niskokosztową telekomunikacją?

Kiedyś dla nielicznych, dzisiaj skierowana do milionów Polaków i co ważne dostępna – z Internetu bowiem korzysta już ponad 12 milionów osób. Potencjalnie więc grupa nowych, świadomych internetowych abonentów nowoczesnej telefonii może zmienić oblicze polskiej telekomunikacji. Główny powód? Niskie koszty, elastyczność, większe możliwości.

bETUGCBj

Okazuje się, że dzięki Internetowi możemy posiadać stacjonarny nr telefonu bez tradycyjnego comiesięcznego abonamentu, co więcej nie musimy być przywiązani do aparatu telefonicznego na półce.

W jaki jednak sposób miliony tych osób, które nie są „za pan brat” z nowoczesną technologią, mogą korzystać z dobrodziejstw, jakie wnosi do świata telekomunikacji Internet?

Obecne na rynku rozwiązania masowe są łatwymi w obsłudze programami. Wystarczy dostęp do Internetu i na przykład bezpłatny komunikator Gadu-Gadu, z którego korzysta miesięcznie już blisko 6 milionów internautów. To najpopularniejszy program tego typu na polskim rynku (najnowszą wersję programu można pobrać ze strony www.gadu-gadu.pl).

Potencjalnie więc grupa 6 milionów osób – użytkowników Gadu-Gadu, połowa polskich internautów może wykonywać połączenia telefoniczne rezygnując z tradycyjnej telefonii i comiesięcznego abonamentu, zachowując jednak swój nr telefonu stacjonarnego.

Udostępnij:
bETUGCBt
Komentarze (0)
bETUGCCf