Nvidia GeForce Now nie tylko na Shield. W najnowsze gry pograsz też na Android TV

Nvidia GeForce Now - graj bez komputera ani konsoli
Nvidia GeForce Now - graj bez komputera ani konsoli
Źródło zdjęć: © Nvidia
Jakub Krawczyński

24.07.2020 18:19, aktual.: 25.07.2020 07:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ważna wiadomość dla osób lubiących gry, ale niekoniecznie posiadających dobrego PC-ta lub konsolę do grania. Nvidia GeForce Now od teraz wchodzi na telewizory z Android TV.

GeForce Now to świetnie zapowiadająca się usługa strumieniowania gier. Nie wymaga ona komputera ani konsoli, a jedynie podpięcia konta z obsługiwanego cyfrowego sklepu na PC.

Korzystając z darmowej wersji usługi bądź kupując abonament (25 zł, dający większe możliwości, w tym ray-tracing) uzyskujemy "dzierżawę" wirtualnej maszyny, na której możemy grać w posiadane przez nas gry (i kilka tytułów za darmo).

Niestety spora część wydawców usunęła możliwość grania w ich gry w ten sposób, prawdopodobnie gdy przeraziła się tym, jak dobrze GeForce Now funkcjonuje, a oni nie zdążyli wymyślić modelu biznesowego.

Obraz
© Nvidia

Możliwości serwisu są teraz przez to mniejsze, ale nadal można zagrać na nim w sporo gier i - co najważniejsze - działa on świetnie.

Nvidia GeForce Now dostępna jest teraz w wersji beta na wybrane telewizory Android TV z minimum Android 5.0, 2 GB RAM i wsparciem OpenGL ES 3.2. Do końca tego roku Nvidia wprowadzi wersję finalną.

Firma zastrzega jednak, że rozgrywka na telewizorach nie będzie tak wysokiej jakości jak na specjalnie zoptymalizowanej przystawce Shield TV. Mimo wszystko - telewizory z Android TV są bardzo popularne i otwiera to furtkę wielu osobom, które od czasu do czasu chciałyby sobie w coś pograć.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także