nVidia Optimus - nowa technologia z myślą o laptopach

nVidia Optimus - nowa technologia z myślą o laptopach09.02.2010 18:00
nVidia Optimus - nowa technologia z myślą o laptopach
Damian

Już na początku stycznia pisałem o nowej technologii nVidii o nazwie Optimus. Została ona wymyślona z myślą o laptopach. Miesiąc temu jeszcze nic nie było wiadomo na jej temat. Podano tylko kilka banałów opatrzonych takimi zwrotami, jak: rewolucyjna, dłuższe działanie na baterii oraz duża wydajność. Kompletnie nic nie mówiło to na temat nowego rozwiązania. Dzisiaj wiemy już o nim praktycznie wszystko!

Już na początku stycznia pisałem o nowej technologii nVidii o nazwie Optimus. Została ona wymyślona z myślą o laptopach. Miesiąc temu jeszcze nic nie było wiadomo na jej temat. Podano tylko kilka banałów opatrzonych takimi zwrotami, jak: *rewolucyjna, dłuższe działanie na baterii *oraz duża wydajność. Kompletnie nic nie mówiło to na temat nowego rozwiązania. Dzisiaj wiemy już o nim praktycznie wszystko!

Niestety, nie jest to nic rewolucyjnego. NVIDIA Optimus to po prostu system dwóch kart graficznych - wydajnej, dedykowanej z serii GeForce oraz oszczędniej, zintegrowanej z serii Intel GMA. Oczywiście, takie rozwiązanie ma wiele zalet. Producent zapewnia, że pozwala ono na dwukrotnie dłuższe działanie na baterii, niż w przypadku laptopów z identyczną konfiguracją, ale bez przełączanych układów graficznych. Wynik naprawdę niezły. Problem polega tylko na tym, że już to widzieliśmy. Rzadko, bo rzadko, ale jednak...

Osobiście jestem lekko zawiedziony. Spodziewałem się czegoś lepszego. Nie mówię, że nVidia Opimus jest do... (tutaj wyraz na cztery liter). To na pewno ciekawa i przydatna technologia, ale po raz kolejny się powtórzę - już to widzieliśmy! Wystarczy przypomnieć Sony Vaio Z.

398428530822037664

Dodam jeszcze tylko, że już niedługo na sklepowych półkach zagoszczą pierwsze notebooki z nowym rozwiązaniem - Asusy UL50Vf, N61Jv, N71Jv, N82J i U30Jc.

Źródło: PCBlog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)