NVIDIA zapowiada monitory G-SYNC z odświeżaniem 360 Hz

NVIDIA zapowiada monitory G-SYNC z odświeżaniem 360 Hz

NVIDIA zapowiada monitory G-SYNC z odświeżaniem 360 Hz
Informacje Prasowe
26.12.2019 23:02, aktualizacja: 06.01.2020 23:02

W świecie e-sportu zaledwie milisekundy decydują o zwycięstwie lub porażce. Firma NVIDIA zaprezentowała dziś nowe monitory G-SYNC® pracujące z częstotliwością odświeżania 360 Hz, zapewniając entuzjastom e-sportu i graczom preferującym tytuły, w których nacisk położono na bezpośrednią rywalizację, najszybsze monitory do gier, jakie kiedykolwiek stworzono. Przy częstotliwości odświeżania 360 Hz kolejne klatki obrazu są wyświetlane co 2,8 ms, czyli nawet 6 razy szybciej niż w tradycyjnych monitorach i telewizorach.

Firmy NVIDIA i ASUS pokazały podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas pierwszy na świecie monitor G-SYNC pracujący z częstotliwością odświeżania 360 Hz, ASUS ROG Swift 360. Monitor, który będzie dostępny na rynku w późniejszym okresie tego roku, tworzy idealny duet z GeForce® RTX®, najszybszymi na świecie kartami graficznymi dla graczy, zapewniając absolutnie najlepsze wrażenia w grach e-sportowych.

Gwałtowny wzrost liczby uczestników turniejów e-sportowych oraz wysokości nagród

E-sport i społeczność graczy preferujących gry stawiające na bezpośrednią rywalizację wciąż rozwijają się w niesamowitym tempie. Ponad 60% graczy posiadających karty graficzne GeForce gra każdego miesiąca w takie gry, a w całym 2019 roku na nagrody w turniejach e-sportowych przeznaczono 211 mln USD, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu z rokiem poprzednim. Gwałtownie wzrosła również widownia e-sportowa i obecnie ponad 450 milionów graczy śledzi rozgrywki w turniejach online.

NVIDIA G-SYNC napędza innowacje i stymuluje rozwój gier

Wprowadzona na rynek w 2013 roku technika NVIDIA G-SYNC, znana najbardziej z innowacyjnej funkcji zmiennej częstotliwości odświeżania VRR (Variable Refresh Rate), eliminuje zjawisko rozrywania się obrazu poprzez synchronizację częstotliwości odświeżania monitora z częstotliwością generowanych klatek przez kartę graficzną. Od tego czasu procesory G-SYNC zapewniły obsługę kolejnych technik wyświetlania obrazu w celu przyspieszenia działania paneli e-sportowych, w tym zmienny overdrive w celu poprawy percepcji gracza, spersonalizowane oprogramowanie wewnętrzne (firmware) poprawiające jakość obrazu, a teraz częstotliwość odświeżania 360 Hz zapewniającą szybki czas reakcji. Dawniej e-sportowcy akceptowali rozrywanie się obrazu, aby uniknąć oczekiwania na wyświetlenie się następnej klatki. Teraz, dzięki monitorom G-SYNC 360 Hz i technice VRR, kolejne klatki odświeżają się w czasie krótszym niż 3 ms, a profesjonalni gracze mogą uzyskać zarówno obraz pozbawiony wszelkich artefaktów, jak i niskie opóźnienie.

ASUS ROG Swift 360 - zaprojektowany dla profesjonalnych graczy

Opracowany we współpracy z firmą NVIDIA monitor ASUS ROG Swift 360 został zaprojektowany z myślą o turniejach e-sportowych i posiada 24,5-calowy wyświetlacz, zapewniający kontrolę całego pola akcji. ASUS ROG Swift 360 to również zupełnie nowy design produktów ASUS z serii ROG, a także:

● wysoka częstotliwość odświeżania: 360 Hz zapewnia krystalicznie czysty obraz, wyjątkowo niskie opóźnienia i płynny ruch, pozwalający utrzymać przeciwników na celowniku.

● parametry preferowane przez e-sportowców: Graj jak profesjonaliści i nigdy nie przegap decydującego momentu dzięki najwyższej wydajności 24,5-calowej matrycy Full HD.

● najwyższa jakość obrazu: Brak rozpraszającego gracza rozrywania się ekranu, zacięć obrazu, migotania i artefaktów, dzięki technice NVIDIA G-SYNC VRR.

● jakość potwierdzona przez firmę NVIDIA: Wszystkie monitory z certyfikatem G-SYNC przechodzą rygorystyczny proces walidacji i są poddawane trzystu testom jakości obrazu w celu zapewnienia najwyższej jakości i maksymalnej wydajności.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)