Obraz palcem na iPadzie malowany [wideo]

iPad
iPad
Marcin Krzewicki

05.07.2010 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Artysta David Jon Kassan niedawno umieścił w sieci film, który może być znakiem przemiany klasycznego malarstwa w cyfrową, wyjątkową sztukę.

Artysta David Jon Kassan niedawno umieścił w sieci film, który może być znakiem przemiany klasycznego malarstwa w cyfrową, wyjątkową sztukę.

David nie maluje na płótnie, brystolu czy kartce. Jego uniwersalną powierzchnią, na której może tworzyć swoje działa, jest iPad. Artysta może na nim stworzyć bardzo podobne portrety, do tych, które maluje się tradycyjnymi farbami.

Sekretem wspaniałych prac nie jest jednak jednak sam iPad czy też specjalistyczne oprogramowanie, a jedno, bardzo ważne narzędzie. Jest nią konkretnie zintegrowana funkcja "szczotki" w edytorze graficznym, którego używa David. "Malowanie" za pomocą cienkich i ostrych linii na pewno nie przyniosłoby spodziewanego efektu, więc trzeba było improwizować. Okazało się, że ta jedna funkcja upraszcza całą sprawę, a zacięty malarz, może teraz tworzyć nawet na salonach, restauracjach i innych miejscach. Osoby, które są zwolennikami tradycyjnego malarstwa mogą sceptycznie podchodzić do sprawy.

Spróbujcie jednak wyobrazić sobie jaką furorę zrobiłby uliczny portrecista, który rozsiadłby się przy nadmorskim kurorcie z iPadem i sporym ekranem LCD. Miesięczna wypłata zarobiona w jeden dzień? To żaden problem z takim sprzętem i dobrą reklamą.

Źródło: geeky-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)