Obudowa komputera z LEGO

Widzieliśmy już komputer w obudowie Nintendo 64, dziwne modyfikacje konsoli PlayStation 3 i takie same dziwy zrobione z Xboxów. A co powiecie na komputer PC zamknięty w klockach LEGO?

Komputer LEGO 01
Komputer LEGO 01
Szymon Adamus

Bez kleju i śrubek

Obraz

Cała obudowa widoczna na zdjęciach została wykonana z klocków LEGO. Nie ma tutaj ani jednej śrubki, ani grama kleju. Jest całkowicie rozkładalna i bezpieczna. Autor zapewnia, że żaden element się nie rusza. Wszystko jest zabezpieczone klockami.

Małe i piękne

Obraz

Obudowa ma wymiary 26x26x13 cegiełek LEGO. To w przybliżeniu około 207x207x116 milimetrów. Dzięki dobremu rozłożeniu okablowania i podzespołów udało się upchnąć w niej wiatrak o wymiarach 120x120x25 mm i dwie 10-centymetrowe diody.

Cool!

Obraz

Wiatrak w obudowie zasysa powietrze z góry i wydmuchuje na bok. Diody można włączać i wyłączać. Całość jest podobno bardzo cicha. Najbardziej słychać zewnętrzne źródło zasilania.

Główne podzespoły

Obraz

W obudowie LEGO znalazło się miejsce dla procesora AMD Athlon II 605e(2,3 GHz, quad-core), płyty głównej Asus M4a88T-I Deluxe, pamięci 2x4GB Kingmax SODDR3-1333, dwóch dysków 250 GB Samsung 2,5" 7200 rpm, napędu DVD-RW i karty graficznej ATI Radeon HD 5570 1GB DDR3.

Komunikacja

Obraz

Komputer LEGO ma standardowe możliwości komunikacji ze światem. Są tu złącza takie jak USB 3.0, HDMI i VGA, a także Bluetooth i WiFi.

Świeci w ciemności

Obraz

Mniejszy niż mój laptop

Obraz

Wygląda jak zabawka

Obraz

Macie takie klocki?

Obraz

Czy to się nie spali?

Obraz

Źródło: techpowerup

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.