Oculus Quest 2 nadchodzi. Facebook nie powiedział ostatniego słowa w temacie VR

Oculus Quest 2 nadchodzi. Facebook nie powiedział ostatniego słowa w temacie VR
Adam Bednarek

15.09.2020 11:11, aktual.: 08.03.2022 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wręcz przeciwnie, gigant dopiero się rozkręca. Facebook od lat pokazuje, że wirtualna rzeczywistość jest dla niego przyszłością, a nowa wersji gogli VR - Oculus Quest 2 - może być tego dowodem.

Gogle Oculus Quest 2 nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, ale to kwestia czasu. Do sieci już wyciekły materiały promocyjne. Oto co dowiadujemy się o urządzeniu do wirtualnej rzeczywistości.

W środku znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon XR2, zaprojektowany specjalnie z myślą o wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Do tego dochodzi 6 GB RAM (poprzednia wersja miała 4) oraz 256 GB miejsca na dane - gry czy filmy.

Meet Oculus Quest 2 [Accidentally Published / Leaked]

Tajemnicą wciąż pozostaje rozmiar, wymiary oraz przede wszystkim cena urządzenia. Szczegóły na temat następcy Oculus Quest z 2019 roku powinny zostać ujawnione 16 września, na imprezie Facebooka.

Facebook dalej wierzy w VR. Jako jeden z nielicznych

Ruch giganta nie dziwi, bo od dawna wirtualna rzeczywistość jest oczkiem w głowie Marka Zuckerberga.

Gdzie ta rewolucja - moglibyśmy zapytać. O ile nadal nie zakładamy gogli, by porozmawiać ze znajomymi na szczycie Mount Everestu, tak to wcale nie oznacza, że w temacie nic się nie dzieje.

Rok temu Facebook pokazał Facebook Horizon. Gra będąca czymś w rodzaju Second Life w wirtualnej rzeczywistości jednych rozczarowała, ale przekonywałem, że nie warto lekceważyć tego projektu. Pokazuje on niebywałą wręcz konsekwencję Facebooka.

Konsekwencja Facebooka zadziwia. Realizują wizję sprzed lat i są coraz bliżej celu

Facebook Horizon może wyglądać dziwnie i nieprzekonująco, ale jak całość zmieniła się na przykład od czasów, gdy awatary rozmawiały ze sobą. Był 2016 i Facebook tak wyobrażał sobie wykorzystanie gogli VR.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YuIgyKLPt3s&feature=emb_title[/youtube]

Dziś [czyli w 2019 - dop. red.] ta wizja, mimo swoich wad i naszych wątpliwości, jest jednak i tak ciekawsza od tamtej prezentacji. Dużo bardziej rozwinięta.

Facebook jest cierpliwy, wyrachowany, czeka na właściwy moment. Odważnie patrzy w przyszłość, mimo że Horizon pozornie nie wydaje się być super ambitnym i przełomowym pomysłem, Ale Facebook widzi w nim społecznościowy potencjał. Musi, skoro rozwija od lat tę idę. I ta ich wiara zaczyna do mnie przemawiać.

Nowa wersja gogli będzie więc kolejnym krokiem w drodze ku rewolucji. Mark Zuckerberg nie ma wątpliwości: najbliższe lata będą należeć do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Ogłosił to na początku 2020 roku. Patrzcie uważnie na to, co robi społecznościowy gigant. Wielkie zmiany będą działy się na waszych oczach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)