Odkurzacz automatyczny do 1300 zł

Odkurzacz automatyczny to must-have w mieszkaniach o dużych powierzchniach
Odkurzacz automatyczny to must-have w mieszkaniach o dużych powierzchniach
Źródło zdjęć: © iStock/OlgaMiltsova
Sylwia Ścibak

07.02.2018 07:58, aktual.: 07.02.2018 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Automatyczne odkurzacze coraz częściej zastępują odkurzacze tradycyjne. Są niewielkie i poręczne, więc z łatwością zmieszczą się w szafie, a ponadto zawierają mnóstwo funkcji, które ułatwiają nam sprzątanie. Oto pięć propozycji odkurzaczy automatycznych do 1300 zł.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 605

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba posiada trójstopniowy system sprzątania
Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba posiada trójstopniowy system sprzątania© irobot.pl

Ten model odkurzacza automatycznego posiada czujniki krawędzi, dzięki którym jest w stanie nawigować bez problemu po pomieszczeniu, docierając do trudno dostępnych miejsc bez obijania powierzchni. Urządzenie iRobot Roomba 605 ma ok. 9 cm wysokości. Pracuje dość cicho, wytwarzając dźwięk o natężeniu 61 dB.

Odkurzacz automatyczny firmy iRobot posiada trójstopniowy system sprzątania, wspierany nawigacją iAdapt oraz systemem Dirt Detect™, dzięki czemu bez problemu usuwa wszelkie zabrudzenia z różnych powierzchni, np. sierść zwierząt. Nie posiada jednak programatora pracy.

Odkurzacz automatyczny RoboJet Duel

Odkurzacz automatyczny RoboJet jest bardzo cichy i z łatwością omija przeszkody
Odkurzacz automatyczny RoboJet jest bardzo cichy i z łatwością omija przeszkody© robojet.tech

Ten model automatycznego odkurzacza jest niewielki i niewysoki (ok. 8 cm wysokości), dzięki czemu zdolny jest wyczyścić podłogę w trudno dostępnych miejscach. RoboJet Duel pracuje cicho (ok. 50 dB), został wyposażony w 40 czujników, które sprawią, że z łatwością ominie przeszkody podczas sprzątania i nie spadnie ze schodów.

Odkurzacz RoboJet Duel posiada tryb programowania, dzięki któremu można ustalić harmonogram sprzątania na cały tydzień bądź harmonogram szczegółowy na cały dzień. Dodatkowo został wyposażony w intuicyjne menu oraz komunikaty głosowe w języku polskim, które informują o aktualnie uruchomionej funkcji bądź o zakończeniu pracy. Tym automatycznym odkurzaczem można sterować za pomocą pilota, praktycznie nie ruszając się z miejsca. Jest to bardzo inteligentny sprzęt: bez problemu wróci sam do stacji dokującej, kiedy zacznie wyczerpywać mu się bateria.

Odkurzacz automatyczny Philips FC8810 SmartPro Active

Odkurzacz automatyczny Philips został wyposażony w system Smart Detection
Odkurzacz automatyczny Philips został wyposażony w system Smart Detection© philips.pl

Ten odkurzacz automatyczny jest niewielki i niewysoki (mierzy zaledwie 8 cm). Wyposażony został w system Smart Detection, który pozwala mu wykryć rodzaj powierzchni i układ otoczenia, dzięki czemu dostosowuje tryb swojej pracy tak, aby posprzątać jak najefektywniej w jak najkrótszym czasie. Ponadto zawiera czujniki, które pozwalają mu unikać ścian, mebli czy kabli, a także trójstopniowy system czyszczenia wzbogacony czterema programami: odkurzacz automatyczny Philips FC8810 SmartPro Active może poruszać się "zygzakiem", po linii prostej, spiralnie i równolegle do ścian.

Ten model odkurzacza automatycznego został wyposażony w programator pracy, dzięki któremu możemy ustalić harmonogram sprzątania na cały tydzień.

Odkurzacz automatyczny Sencor SVC 7020VT

Odkurzacz automatyczny Sencor zawiera funkcję mopa oraz programator pracy
Odkurzacz automatyczny Sencor zawiera funkcję mopa oraz programator pracy© sencor.pl

Ciekawą propozycją odkurzacza automatycznego poniżej 1300 zł jest Sencor SVC 7020VT. To niewielkie, niewysokie i wyróżniające się atrakcyjnym kolorem urządzenie o okrągłym kształcie, które wytwarza dźwięki o natężeniu zaledwie 55 dB. Posiada programator pracy oraz trzy tryby czyszczenia. Podobnie jak wyżej wymienione modele, robot sprzątający marki Sencor ma także czujniki antykolizyjne i zapobiegające upadkowi ze schodów.

Odkurzacz automatyczny Sencor SVC 7020VT posiada funkcję mopa ze specjalną ściereczką antystatyczną oraz programator pracy.

Odkurzacz automatyczny iRobot Braava 390T

Odkurzacz automatyczny iRobot Braava jest robotem mopującym.
Odkurzacz automatyczny iRobot Braava jest robotem mopującym.© irobot.pl

Kolejną propozycją jest odkurzacz automatyczny iRobot Braava 390T. Jest to odkurzacz mopujący, który nie tylko wciąga zabrudzenia, ale także czyści powierzchnie na mokro wilgotnymi ściereczkami z mikrofibry dołączonymi do zestawu. Podobnie jak poprzednie modele, ten również zawiera czujniki ruchu, dzięki którym uniknie ścian, mebli, a także dywanów. Jest to niewysokie urządzenie (ok. 7 cm), toteż z łatwością wsunie się w rogi pomieszczeń i trudno dostępne miejsca pod stołami, łóżkami czy komodami na nóżkach.

Ten model odkurzacza automatycznego nie ma programatora pracy, został za to wyposażony w dwa tryby czyszczenia oraz tryb automatycznego powrotu do bazy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)