Odkurzacz samochodowy – jaki wybrać?

Odkurzacz samochodowy powinien mieć wymienne końcówki, które ułatwią sprzątanie auta
Odkurzacz samochodowy powinien mieć wymienne końcówki, które ułatwią sprzątanie auta
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Gimbanjang
Tomasz Karkuć

25.06.2017 10:46, aktual.: 05.06.2018 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli chcemy kupić odkurzacz samochodowy, powinniśmy pamiętać, aby zwracać uwagę na takie cechy produktu, jak moc silnika, waga czy pojemność zbiornika. Ważne są też końcówki, w jakie wyposażone są odkurzacze samochodowe.

Odkurzacz samochodowy Hoover SJ4000

Hoover SJ4000 to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy samochodowych, ważący 0,73 kg
Hoover SJ4000 to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy samochodowych, ważący 0,73 kg© neo24.pl

Hoover SJ4000 to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy samochodowych. Jest to odkurzacz ręczny, który w związku z tym wyróżnia się niewielkim ciężarem wynoszącym 0,73 kg. Dzięki temu Hoover SJ4000 jest łatwy w przenoszeniu i nie obciąża ręki nawet w przypadku długotrwałego trzymania go w powietrzu.

Ponadto Hoover SJ4000 to odkurzacz samochodowy z akumulatorem, który może być również zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej o napięciu 12 V. Dodatkowe końcówki, takie jak ssawka szczelinowa i mała szczotka, pozwalają na bardziej precyzyjne odkurzanie auta, również w trudno dostępnych miejscach.

Do czego może przydać się odkurzacz?

Odkurzacz samochodowy Menuett

Odkurzacz samochodowy Menuett ma pojemny zbiornik na brud
Odkurzacz samochodowy Menuett ma pojemny zbiornik na brud© jula.pl

Samochodowy odkurzacz marki Menuett charakteryzuje się tym, że jest w stanie zebrać z wnętrza auta nie tylko kurz, okruchy i śmieci, ale też wodę – w tym celu został wyposażony w specjalną ssawkę i technologię pozwalającą zassać do 60 ml cieczy. Urządzenie marki Menuett to odkurzacz samochodowy z pojemnym zbiornikiem na brud, w którym zmieści się pół litra zanieczyszczeń. W przypadku, gdy pojemnik odkurzacza samochodowego Menuett mocniej się zabrudzi, bez problemu umyjemy go pod bieżącą wodą.

Odkurzacz samochodowy Hamron

Odkurzacz samochodowy Hamron wyróżnia się wysokiej jakości antyalergicznym filtrem HEPA
Odkurzacz samochodowy Hamron wyróżnia się wysokiej jakości antyalergicznym filtrem HEPA© jula.pl

Produkt firmy Hamron to wyjątkowo lekki odkurzacz samochodowy – jego waga to zaledwie 700 gramów. Odkurzacz nie posiada wbudowanego akumulatora, jednak uporządkowanie wnętrza auta przy jego pomocy nie jest trudne, gdyż urządzenie można podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej.

Co więcej, odkurzacz samochodowy Hamron wyróżnia się wysokiej jakości antyalergicznym filtrem HEPA – jest to filtr wielorazowego użytku, który w przypadku większych zabrudzeń można wyprać. Zastosowanie odkurzacza Hamron wykracza daleko poza samochody, gdyż z równym powodzeniem możemy go wykorzystywać do sprzątania przyczepy campingowej, a nawet łodzi.

Odkurzacz samochodowy Bosch BHN09070

Bosch BHN09070 to ręczny odkurzacz do samochodu z wbudowanym akumulatorem
Bosch BHN09070 to ręczny odkurzacz do samochodu z wbudowanym akumulatorem© boschhome.pl

Bosch BHN09070 to ręczny odkurzacz do samochodu z wbudowanym akumulatorem. Ładowanie akumulatora jest bardzo proste ze względu na świetlny wskaźnik, który informuje, czy ten proces jeszcze trwa, czy też odkurzacz jest już gotowy do użycia. Ponadto odkurzacz samochodowy Bosch posiada całkiem mocny 220-watowy silnik, który jest w stanie pracować nieprzerwanie przez około 9 minut.

Urządzenie Bosch BHN09070 zostało też wyposażone w zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,3 l i zmywalny filtr wielorazowego użytku.

Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400

Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400 ma wyjątkowo długi, 8-metrowy kabel
Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400 ma wyjątkowo długi, 8-metrowy kabel© dirtdevil.pl

Model Dirt Devil DD1400 to jeden z najlepszych odkurzaczy samochodowych, który posiada doskonały silnik o mocy 450 W. Dzięki niemu odkurzacz do auta Dirt Devil z łatwością poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Sprzątanie samochodu ułatwią też liczne końcówki znajdujące się w zestawie z tym odkurzaczem. Wśród nich jest m.in. ssawka szczelinowa, która usunie brud spod oparcia siedzenia, a także turboszczotka, która powinna świetnie sprawdzić się z bagażnikiem samochodowym, zwłaszcza o dużej pojemności.

Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400 nie posiada akumulatora, jednak dzięki wyjątkowo długiemu, 8-metrowemu kablowi nie powinniśmy mieć problemów z podłączeniem go do prądu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)