Odkurzacz workowy do 300 zł

Za mniej niż 300 zł możemy mieć odkurzacz workowy o nawet 10-metrowym zasięgu pracy
Za mniej niż 300 zł możemy mieć odkurzacz workowy o nawet 10-metrowym zasięgu pracy
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/LuckyBusiness
Tomasz Karkuć

18.01.2018 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W cenie poniżej 300 zł możemy kupić zarówno energooszczędny odkurzacz workowy, jak również odkurzacz o dużej mocy silnika. Odkurzacze workowe do 300 zł cechują się też nowoczesnym designem i możliwością zainstalowania worka o dużej pojemności.

Odkurzacz workowy Dirt Devil DD 7071

Dirt Devil DD 7071 to idealny odkurzacz workowy do 300 zł dla alergików
Dirt Devil DD 7071 to idealny odkurzacz workowy do 300 zł dla alergików© dirtdevil.pl

Dirt Devil DD 7071 jest idealnym odkurzaczem workowym do 300 zł dla alergików. Powód? Model posiada wysokiej jakości antyalergiczny filtr HEPA13 i dodatkowo charakteryzuje się klasą reemisji kurzu A, co oznacza, że nie wydostaje się z niego zbyt wiele zanieczyszczeń. Poza tym ten odkurzacz workowy ma świetny zasięg pracy (rozumiany jako suma długości kabla, węża i rury), który wynosi 9 m, dzięki czemu urządzenia nie trzeba non stop przesuwać.

Warto kupić sprzęt Dirt Devil DD 7071 ze względu na dopasowane do niego worki o dużej, aż 3,2-litrowej pojemności, które w związku z tym nie będą wymagać częstej wymiany. Są one wykonane z włókniny, która jest trwalsza i bardziej elastyczna od papieru.

Odkurzacz workowy Zelmer Roto ZVC225SK

Zelmer Roto ZVC225SK to odkurzacz workowy klasy energetycznej A
Zelmer Roto ZVC225SK to odkurzacz workowy klasy energetycznej A© zelmer.pl

Model Zelmera o nazwie Roto ZVC225SK jest jednym z najbardziej energooszczędnych odkurzaczy workowych do 300 zł. Urządzenie cechuje się bowiem wysoką klasą energetyczną A i silnikiem o umiarkowanej mocy 700 W. Roczne zużycie energii w przypadku tego odkurzacza workowego wynosi ledwie 26,7 kWh.

Zelmer Roto ZVC225SK to sprzęt klasy C w kwestii reemisji kurzu, co oznacza, że powietrze, które wydobywa się z jego wnętrza, jest stosunkowo czyste. Urządzenie zbiera zanieczyszczenia do pojemnego, 3-litrowego worka, który jest mocnym punktem tego odkurzacza.

Odkurzacz workowy Hoover CP71_CP31011

Hoover CP71_CP31011 wyróżnia się klasą energetyczną A i rocznym zużyciem energii na poziomie 27 kWh
Hoover CP71_CP31011 wyróżnia się klasą energetyczną A i rocznym zużyciem energii na poziomie 27 kWh© hoover.pl

W tym zestawieniu nie ma innego równie lekkiego odkurzacza workowego do 300 zł co Hoover CP71_CP31011. Model waży raptem 4 kg, dlatego podczas przenoszenia go w inne miejsce użytkownikowi nie powinien przeszkadzać nawet brak zamontowanego na jego obudowie uchwytu. Warto dodać, że sprzęt z serii Capture od Hoovera doskonale radzi sobie ze sprzątaniem twardych powierzchni (klasa A).

Ponieważ Hoover CP71_CP31011 wyróżnia się klasą energetyczną A i rocznym zużyciem energii na poziomie 27 kWh, można go uznać za odkurzacz workowy przyjazny dla środowiska, a do tego tani w eksploatacji.

Odkurzacz workowy Hyundai VC004W

Odkurzacz workowy Hyundai VC004W to solidny sprzęt w rozsądnej cenie
Odkurzacz workowy Hyundai VC004W to solidny sprzęt w rozsądnej cenie© hyundaielectronics.pl

Model marki Hyundai może nie jest numerem jeden w swojej klasie w kwestii ekonomicznego zużywania prądu czy reemisji kurzu, jednak ma inne zalety. Jednym z nich jest wysoka skuteczność sprzątania twardych podłóg - odkurzacz workowy Hyundai VC004W jest pod tym względem urządzeniem klasy B. Jak na odkurzacz workowy poniżej 300 zł posiada on również przyzwoity, 8-metrowy zasięg pracy.

Ponadto model VC004W od Hyundaia jest dość lekkim sprzętem, który waży niewiele ponad 4 kg, dzięki czemu łatwo można go przesuwać oraz przenosić.

Odkurzacz workowy Concept VP-8081

Odkurzacz workowy Concept VP-8081 posiada solidny silnik o mocy 900 W
Odkurzacz workowy Concept VP-8081 posiada solidny silnik o mocy 900 W© myconcept.pl

Concept VP-8081 to urządzenie klasy energetycznej B, z którego wydobywa się stosunkowo czyste powietrze (klasa reemisji kurzu C). Warto kupić ten solidny odkurzacz workowy do 300 zł ze względu na dołączony do niego szeroki zestaw końcówek, wśród których jest bardzo przydatna turboszczotka, idealna do sprzątania mocno zabrudzonych dywanów.

Co więcej model VP-8081 marki Concept posiada solidny silnik o mocy 900 W, który gwarantuje równowagę pomiędzy zużyciem energii i komfortem sprzątania dużych powierzchni. Zasięg pracy tego odkurzacza wynosi 8 metrów, a umieszczane w nim 2-litrowe worki nie powinny wymagać ciągłej wymiany.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)