Odrzutowy wóz strażacki [wideo]

I wcale nie chodzi tu o latającą jednostkę straży pożarnej. Chińczycy znaleźli znacznie lepsze zastosowanie dla silników odrzutowych.

Chiński wóz strażacki
Chiński wóz strażacki
Grzegorz Nowak

28.01.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:23

I wcale nie chodzi tu o latającą jednostkę straży pożarnej. Chińczycy znaleźli znacznie lepsze zastosowanie dla silników odrzutowych.

Chińska megalomania przyjmuje różne formy - największy na świecie mur, największa tama rzeczna, a ostatnio w planach jest nawet gigantyczne megalopolis! Skonstruowanie wozu strażackiego z największą armatą wodną było więc kwestią czasu.

Właścicielem tego niecodziennego pojazdu jest straż pożarna miasta Luoyang w prowincji Henan. Został on wyposażony w armatę wodną skonstruowaną z przerobionego silnika odrzutowego. Dzięki takiej modyfikacji urządzenie jest w stanie wyrzucić z siebie ponad 3 tony wody w ciągu minuty na odległość 120 metrów. Prędkość wyrzucanej wody jest tak duża, że już sam towarzyszący jej podmuch powietrza skutecznie gasi ogień. Koszt tej niecodziennej maszyny to 3 milliony yuanów (ok. 455 tys. dolarów).

Poniżej filmik prezentujący maszynę w akcji (tuż po krótkim wstępie chińskiej prezenterki).

Źródło: engadget.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.