Oglądaj świat za pomocą języka

To jest dopiero prawdziwy gadżet - genialny i na dodatek niezwykle funkcjonalny! BrainPort został pierwszy raz pokazany już w 2006 roku. Dzięki niemu, niewidome osoby mogą w dość zadowalającym stopniu odzyskać wzrok.

brainport
brainport
Damian

To jest dopiero prawdziwy gadżet - genialny i na dodatek niezwykle funkcjonalny! BrainPort został pierwszy raz pokazany już w 2006 roku. Dzięki niemu, niewidome osoby mogą w dość zadowalającym stopniu odzyskać wzrok.

Najważniejsze jest jednak to, że urządzenie już wkrótce może trafić do sprzedaży. Producent czeka tylko na zgodę FDA (Food and Drug Administration). Wynikałoby z tego, że gadżet będzie dostępny na rynku jako urządzenie medyczne. Według zapowiedzi, BrainPort ma kosztować 10,000$.

Wróćmy jednak do jego działania. W okularach znajduje się kamera, która wysyła sygnał do specjalnego dekodera. Ten zamienia go na impulsy elektryczne, które przesyła do... języka. Stamtąd trafiają one do mózgu i gotowe. Właśnie w taki sposób niewidomy może chociaż w jakiejś części odzyskać utracony wzrok. Podobno urządzenie umożliwia na tyle odzyskanie wzroku, aby między innymi móc czytać książki oraz dość swobodnie poruszać się po świecie.

Oby więcej takich urządzeń! Tym bardziej, że BrainPort ma już na jesień być dostępny na rynku. Szkoda tylko, że w takiej cenie.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.