OLED - nieco nowości

OLED - nieco nowości

OLED - nieco nowości
Henryk Tur
11.04.2010 15:48

Dostałem kilka nowych informacji na tematy związane z OLED. Jako że każda pochodzi od innego producenta, postanowiłem zebrać je razem w jednym miejscu i tak oto powstał tematyczny przegląd newsów z dwóch ostatnich dni. Zapraszam do lektury.

Dostałem kilka nowych informacji na tematy związane z OLED. Jako że każda pochodzi od innego producenta, postanowiłem zebrać je razem w jednym miejscu i tak oto powstał tematyczny przegląd newsów z dwóch ostatnich dni. Zapraszam do lektury.

Wpis ilustrują panele wyprodukowane przez Panasonic, które zostaną zaprezentowane na rozpoczętych dziś targach Light+Building 2010 we Frankfurcie. Niestety, wszelkie szczegóły techniczne zostaną podane dopiero podczas oficjalnego pokazu. Wiemy już za to sporo o lampach OLED Ingo Maurer. Ingo Mauer Jest to firma zajmująca się oświetleniem, która nawiązała współpracę z Novaled. Efekty wspólnej działalności widać na dwóch zdjęciach poniżej:

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/04/NovaledIngoMaurerflyingfuture.jpg)
Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/04/NovaledIngoMaurerfourtimesfour.preview.jpg)

[url=http://hdtvmania.pl/2010/04/09/ledon-pokazuje-pierwsze-moduly-oled/]LEDON pokazuje pierwsze moduły OLED

[/url]

Pierwsza z lamp nosi nazwę Flying Future. Aktywna powierzchnia oświetlenia to 30 cm², na co składa się 90 paneli OLED. Model drugi nosi dość oryginalną nazwę "4 x 4 is 34". Tu powierzchnia to 100 cm², zaś skrzydła ltej ampy można ustawiać w kilku różnych konfiguracjach. Panele w obu modelach po wyłączeniu są przeźroczyste. A skoro już wspominamy Novaled, to warto także zwrócić uwagę na pojawienie się tabliczki ewakuacyjnej OLED. Ma ona ledwie kilka milimetrów grubości, 3 cm wysokości i 10 długości. Niestety, szybko jej nie zobaczymy na ścianach biurowców, galerii handlowych i tym podobnych miejsc, ponieważ koszty jej produkcji są dość wysokie. Tak więc nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do szerszego grona odbiorców.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/04/novaledwillingoledemergencylight.jpg)

[url=http://hdtvmania.pl/2010/03/26/novaled-przedstawi-nowe-panele-swietlne-oled/]Novaled pokaże kolorowe panele świetlne

[/url]

Ostatnia nowość na dziś to stworzona przez GE i Konica Minolta (firmy te współpracują ze sobą od 2007 roku) lampa złożona z elastycznych, białych paneli OLED. Dzięki ich zastosowaniu można stworzyć samemu lampkę na biurko, jak tez i oświetlenia na ścianę. Niestety, jej specyfikacji na razie nie znamy, ale zdjęcia poniżej pokazują ją luzem oraz po złożeniu.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/04/gekmoledlamp.preview.jpg)
Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/04/gekmoleddesklamp.preview.jpg)

[url=http://hdtvmania.pl/2010/02/03/149-cali-oled-mitsubishi/]OLED Mitsubishi 149 cali!

[/url]

Na tym dzisiejsze newsy kończymy, zważywszy jednak na rozpoczęte dziś targi, z pewnością w ciągu najbliższych dni dowiemy się wielu interesujących rzeczy.

Źródło: oled-info.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)