OLED-y z drukarki

OLED-y z drukarki
14.10.2008 11:42
OLED-y z drukarki
Piotr Garbat
Piotr Garbat

Jakiś czas temu pisaliśmy o giętkich ekranach ciekłokrystalicznych, okazuje się że również OLEDy sprawdzają się w tej materii znakomicie. Badawczo-rozwojowy dział firmy GE opracował technologię druku struktur OLED na metalicznej powierzchni. Drukowane na rolce 8 calowej, metalizowanej folii OLEDy zdaniem pomysłodawców będą przyszłością e-czasopism. Firma wiąże również nadzieje na zastawanie tej technologii w branży oświetleniowej.

Jakiś czas temu pisaliśmy o [giętkich ekranach ciekłokrystalicznych](http://Jakiś czas temu pisaliśmy o giętkich ekranach ciekłokrystalicznych, okazuje się że również OLEDy sprawdzają się w tej materii znakomicie. Badawczo-rozwojowy dział firmy GE opracował technologię druku struktur OLED na metalicznej powierzchni. Drukowane na rolce 8 calowej, metalizowanej folii OLEDy zdaniem pomysłodawców będą przyszłością e-czasopism. Firma wiąże również nadzieje na zastawanie tej technologii w branży oświetleniowej. Wizja zadrukowywanych arkuszy różnego typu materiałów emitujących światło wydaje się być bardzo kusząca dla projektantów i architektów. Wyobraźmy sobie świecącą tapetę lub roletę okienną. Jak na razie koszt produkcji jest zbyt wysoki na wdrożenie tej technologii. Na ), okazuje się że również OLEDy sprawdzają się w tej materii znakomicie. Badawczo-rozwojowy dział firmy GE opracował technologię druku struktur OLED na metalicznej powierzchni. Drukowane na rolce 8 calowej, metalizowanej folii OLEDy zdaniem pomysłodawców będą przyszłością e-czasopism. Firma wiąże również nadzieje na zastawanie tej technologii w branży oświetleniowej.

Wizja zadrukowywanych arkuszy różnego typu materiałów emitujących światło wydaje się być bardzo kusząca dla projektantów i architektów. Wyobraźmy sobie świecącą tapetę lub roletę okienną. Jak na razie koszt produkcji jest zbyt wysoki na wdrożenie tej technologii. Na "drukowany telewizor" przyjdzie jeszcze nam poczekać kilka lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)