OLED-y z drukarki

OLED-y z drukarki

OLED-y z drukarki
Piotr Garbat
14.10.2008 11:42

Jakiś czas temu pisaliśmy o giętkich ekranach ciekłokrystalicznych, okazuje się że również OLEDy sprawdzają się w tej materii znakomicie. Badawczo-rozwojowy dział firmy GE opracował technologię druku struktur OLED na metalicznej powierzchni. Drukowane na rolce 8 calowej, metalizowanej folii OLEDy zdaniem pomysłodawców będą przyszłością e-czasopism. Firma wiąże również nadzieje na zastawanie tej technologii w branży oświetleniowej.

Jakiś czas temu pisaliśmy o [giętkich ekranach ciekłokrystalicznych](http://Jakiś czas temu pisaliśmy o giętkich ekranach ciekłokrystalicznych, okazuje się że również OLEDy sprawdzają się w tej materii znakomicie. Badawczo-rozwojowy dział firmy GE opracował technologię druku struktur OLED na metalicznej powierzchni. Drukowane na rolce 8 calowej, metalizowanej folii OLEDy zdaniem pomysłodawców będą przyszłością e-czasopism. Firma wiąże również nadzieje na zastawanie tej technologii w branży oświetleniowej. Wizja zadrukowywanych arkuszy różnego typu materiałów emitujących światło wydaje się być bardzo kusząca dla projektantów i architektów. Wyobraźmy sobie świecącą tapetę lub roletę okienną. Jak na razie koszt produkcji jest zbyt wysoki na wdrożenie tej technologii. Na ), okazuje się że również OLEDy sprawdzają się w tej materii znakomicie. Badawczo-rozwojowy dział firmy GE opracował technologię druku struktur OLED na metalicznej powierzchni. Drukowane na rolce 8 calowej, metalizowanej folii OLEDy zdaniem pomysłodawców będą przyszłością e-czasopism. Firma wiąże również nadzieje na zastawanie tej technologii w branży oświetleniowej.

Wizja zadrukowywanych arkuszy różnego typu materiałów emitujących światło wydaje się być bardzo kusząca dla projektantów i architektów. Wyobraźmy sobie świecącą tapetę lub roletę okienną. Jak na razie koszt produkcji jest zbyt wysoki na wdrożenie tej technologii. Na "drukowany telewizor" przyjdzie jeszcze nam poczekać kilka lat.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)