Oliver Stone w Łodzi

Oliver Stone w Łodzi

Oliver Stone w Łodzi
Michał Matuszewski
15.11.2008 17:00

Chcielibyście obejrzeć nowy film Olivera Stone'a i zadać pytanie jednemu z najwybitniejszych reżyserów amerykańskich? Będziecie mieć okazję już niedługo. Organizatorzy tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE przygotowali specjalna atrakcję - pokaz filmu W. połączony ze spotkaniem z Oliverem Stonem.

Chcielibyście obejrzeć nowy film Olivera Stone'a i zadać pytanie jednemu z najwybitniejszych reżyserów amerykańskich? Będziecie mieć okazję już niedługo. Organizatorzy tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE przygotowali specjalna atrakcję - pokaz filmu* W.* połączony ze spotkaniem z Oliverem Stonem.

Pokaz odbędzie się w niedzielę 23 listopada, w Kinie Bałtyk w Łodzi (ul. Narutowicza 20) o godzinie 17.30. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem na zasadzie Q&A.

W. zbiera nie najlepsze recenzje, ale z oceną wstrzymam się do pokazu. Założeniem twórców było bezstronne ukazanie urzędującego jeszcze prezydenta - zadanie praktycznie niemożliwe.

Za reżyserię Plutonu i* Urodzonego 4* lipca Stone otrzymał Oscary. Nagrodę Amerykańskiej Akademii otrzymał także za scenariusz do filmu Alana Parkera Midnight Express. W jego dorobku są też takie filmy jak: Salwador, Wall Street, Nixon, JFK, *The Doors *i Urodzeni mordercy. Oliver Stone był już gościem Camerimage w 2004 roku, kiedy to w konkursie głównym pokazywano jego Aleksandra, który został nagrodzony Srebrną Żabą.

Źródło: Na podst. mareriałów prasowych

Foto: Lionsgate

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)