OnePlus TV pojawi się na rynku w przyszłym miesiącu. Producent dotychczas kojarzony wyłącznie ze smartfonami i akcesoriami chce zaskoczyć swoją ofertą telewizorów, co zapowiadano jeszcze w 2018 roku. Na jaw wyszły kolejne cechy nowych urządzeń.

bESWXpBx

Osoby planujące zakup nowego smartTV, we wrześniu będą mogły pomyśleć także nad wyborem marki OnePlus TV. Firma OnePlus, która pojawiła się na rynku kilka lat temu z nietypowym flagowym smartfonem (bardzo wydajnym, a jednocześnie stosunkowo tanim OnePlusem One), chce teraz pokazać, że potrafi także robić dobre odbiorniki telewizyjne.

Chociaż premiera jest za pasem, pierwsze szczegóły techniczne pojawiają się dopiero teraz. Na Twitterze znalazł się wpis indyjskiego oddziału firmy wskazujący na to, że pierwszy telewizor w ofercie będzie miał przekątną 55 cali oraz panel w technologii QLED, który znany jest ze smartTV Samsunga.

bESWXpBz

QLED to marketingowa nazwa stosowana przez Samsunga dla paneli z podświetleniem LED, które wykorzystują technologię "kwantowych kropek".

Chociaż nie mają nic wspólnego z technologią OLED, w praktyce stosowane przez Samsunga rozwiązania pozwalają uzyskać wysoką jasność i dobrej jakości czernie, choć tutaj wiele zależy również od innych zastosowanych technologii, w tym HDR.

Jak zwraca uwagę serwis The Verge, wcześniej pojawiły się przypuszczenia, iż OnePlus prowadzi do oferty kilka modeli telewizorów z ekranami o przekątnych od 43 do 75 cali. Zakłada się, że 75-calowy model trafi tylko na rynek chiński i amerykański.

Komentarze (0)
bESWXpCv